Українці побачать список будівельних "компаній-аферистів" після травневих свят


Українці побачать список будівельних "компаній-аферистів" після травневих свят

Конфедерація будівельників України уклала угоду з компанією IBI-RATING, щоб створити список недобросовісних будівельних компаній.

“Ми не чекатимемо, коли недобросовісними компаніями займеться держава, вирішили самоорганізуватися. Це буде незалежний рейтинг, що матиме рекомендаційний характер. Оприлюднимо дані компаній, яким не варто довіряти”, – заявив Лев Парцхаладзе, президент Конфедерації будівельників України.

Директор IBI-RATING Григорій Перерва, зауважив, що рейтинг складатимуть за трьома принципами. Вивчатимуть історію діяльності компанії, чи є керуючі менеджери професіоналами, в тому числі й генпідрядники. Чи має компанія всю дозвільну документацію. Також аналізуватимуть фінансовий блок. При цьому, фінансову звітність має надавати сам забудовник.

“Якщо він цього робити не буде, то ми матимемо усі підстави вважати, що йому є що приховувати. Оцінку виставлятимемо не відразу. Об’єкт вивчатимемо в процесі будівництва”, – зазначив Перерва.

З його слів, нині близько десятка будівельних компаній зголосилися надати інформацію про свою компанію.

За роботою рейтингової компанії наглядатиме “Асоціація допомоги постраждалим інвесторам”. Вона матиме право вето. Користуватиметься ним в разі, якщо на її сайті будуть чисельні скарги на конкретну компанію забудовника.

Асоціація оцінюватиме компанії по 5 критеріях: відкритість, чесність, порядність, професіоналізм, рівність.

“Відкритість – це коли компанія має й надає всі договори та дозволи, чесність — те, на скільки інформація із сайту компанії відповідає дійсності, порядність — як компанія поводиться із інвесторами, професіоналізм полягає в тому, що власники компанії мають бути фахівцями в сфері будівельного бізнесу. Це мають бути не якісь прибиральниці зі швейної фабрики. Рівність полягає в повазі до партнерів по бізнесу”, – перерахував Олексій Гончарук, президент Асоціації допомоги постраждалим інвесторам.

Перші дані розробники рейтингу обіцяють оприлюднити після травневих свят.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua