Зниження мит у ЄС зробить позитивний вплив на експорт українських цукерок


Зниження мит у ЄС зробить позитивний вплив на експорт українських цукерок

Українські кондитери зможуть збільшити поставки своєї продукції на ринок Європейського союзу вже найближчим часом, вважає уповноважений українського уряду з євроінтеграційних питань Валерій П’ятницький.

“Наша кондитерська промисловість, я думаю, зможе в найближчі місяці істотно наростити свою присутність на європейському ринку, бо якраз з контролем якості і наявністю всіх необхідних підтверджень та сертифікатів проблем немає. Тобто зниження тарифів та відкриття ринків, воно якраз дає можливість збільшити присутність на цьому ринку”, – сказав він журналістам у Києві у вівторок.

В.П’ятницький нагадав, що з 23 квітня поточного року Європейський Союз в односторонньому порядку відкрив свої ринки для українських товарів. При цьому Україна не відкрила свій ринок і зберегла всі захисні заходи щодо європейських товарів при поставках в нашу країну. Він підкреслив, що режим автономних торгових преференцій буде діяти для України до 1 листопада 2014 року.

Як повідомлялося, 14 квітня Рада ЄС схвалила рішення Єврокомісії в односторонньому порядку знизити мита для українських товарів на європейському ринку. Йдеться, зокрема, про те, щоб почати в односторонньому порядку зменшувати або усувати митні мита ЄС на товари, вироблені в Україні. Разом з тим, ці заходи не спрямовані на те, щоб замінити зону вільної торгівлі, і діятимуть тільки обмежений період: до 1 листопада 2014 року.

Такий односторонній захід встановить пільговий доступ на ринок ЄС для українських експортерів у повній відповідності з графіком поступок, які були досягнуті в ході переговорів про зону вільної торгівлі. У свою чергу, Україна не повинна надавати додатковий доступ для експорту з ЄС. Передбачається, що тимчасове скасування митних зборів буде повним або частковим, залежно від сектора, і призведе до економії EUR500 млн.

Рішення ЄС про зниження митних зборів для українських товарів зафіксовано в Офіційному журналі ЄС 22 квітня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua