Вчені навчилися відновлювати паливо з продуктів горіння


Вчені навчилися відновлювати паливо з продуктів горіння

Європейські дослідники використали продукти горіння палива для його відтворення. Про це повідомляє ETH Zurich.

Фахівці з проекту SOLARJET зуміли об’єднати стадії розпаду і синтезу авіаційного гасу в одну систему. Для цього вчені з води і вуглекислого газу під дією світла синтезували газ, який за допомогою процесу Фішера-Тропша був перетворений на гас. Ключовим у технології є створення та використання спеціального високотемпературного реактора, який забезпечує весь цикл перетворень.

Реактор містить пористий керамічний поглинач, виконаний з оксиду церію, і допомагає розщеплювати воду і вуглекислий газ. Оксид церію бере участь у реакції розпаду і синтезу і повертається до вихідного стану. Вченим вдалося провести 240 таких послідовних циклів і отримати 750 літрів синтетичного газу, який був направлений з Цюріха в Амстердам для перетворення на авіагас з використанням процесу Фішера-Тропша.

Поки авторам вдається відновлювати лише невеликі кількості гасу, проте отриману сировину вже сертифіковано відповідними службами для використання як пальне для транспортних засобів.

Проект SOLARJET почав працювати в червні 2011 року і об’єднує безліч науково-дослідних і промислових організацій, наприклад, Швейцарську вищу технічну школу Цюріха і «Шелл Глобал Солюшнс». Вчені збираються підвищити ефективність технології і вивести її на промисловий масштаб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua