АМКУ рекомендував мережам супермаркетів не "допускати підвищення цін на продукти"


АМКУ рекомендував мережам супермаркетів не "допускати підвищення цін на продукти"

Антимонопольний комітет України надав рекомендації основним торговельним мережам не допускати необгрунтованого підвищення роздрібних цін на продовольчі товари. Про це повідомила прес-служба Антимонопольного комітету України.

“За даними моніторингу споживчих цін у торговельних мережах останнім часом спостерігається значне зростання цін на продукти харчування. При цьому, як свідчить інформація моніторингу цін Міністерства аграрної політики і продовольства, будь-яка зміна оптово-відпускних цін не завжди призводить до адекватної зміни роздрібних цін на продовольчі товари торговими мережами”, – йдеться в повідомленні.

За інформацією АМКУ, в період з 1 січня по 16 квітня 2014 р. при зростанні оптово-відпускних цін на цукор на 19,6% роздрібні ціни збільшилися більш ніж на 29%.

Те саме стосується ринку цибулі, де зростання оптово-відпускних цін на 18,4% призвело до підвищення роздрібних цін на 37,4% і картоплі – на 25,5% і на 40,1% відповідно. Аналогічна ситуація спостерігається на ринку молока (зростання на 1,9% і 3%).
Водночас, незважаючи на зниження оптово-відпускних цін на курятину на 2,9%, роздрібні ціни мали тенденцію до зниження лише на 0,5%.

Крім того, як повідомляється, за деякими товарами разом із зменшенням оптово-відпускних цін спостерігається підвищення роздрібних цін (це стосується хліба житньо-пшеничного і м’яса яловичини).

“Аналіз економічної ситуації на ринках продовольчих товарів свідчить про відсутність об’єктивних економічних причин, які могли б зумовити значне зростання цін на продовольчі товари, в тому числі у роздрібній мережі”, – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з цим, АМКУ для забезпечення стабільної цінової ситуації надав рекомендації ТОВПАККО-Холдинг”, ТОВ “Адвентіс”, ТОВ “Бімаркет”, ТОВ “Фоззі-Фуд”, ЗАТ “Ікс 5 Рітейл Груп Україна”, ТОВ “Край-2”, ТОВ “Новус Україна”, ДП “Фуршет центр”, ДП “Фуршет Регіон”, ПІІ “Білла Україна”, ТОВ “Спар-центр”, ТОВАТБ-маркет”, ТОВ “Ашан Гіпермаркет Україна”, ТОВЕКО”, ТОВ “Метро Кеш енд Керрі Україна”, ТОВ “Фудмаркет”, ТОВ “Фора”, ТОВ “Торговий дім “Амстор” вжити заходів щодо недопущення необгрунтованого підвищення роздрібних цін на продовольчі товари.

“Про результати розгляду рекомендацій зазначені суб’єкти господарювання зобов’язані повідомити Антимонопольний комітет України в десятиденний термін”, – йдеться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua