АМКУ вважає обгрунтованою ціну за бензин А-95 на рівні 14,95-15,45 грн/літр


АМКУ вважає обгрунтованою ціну за бензин А-95 на рівні 14,95-15,45 грн/літр

Антимонопольний комітет України вважає обгрунтованою ціну за бензин А-95 на рівні 14,95 грн – 15,45 грн за літр. Про це на круглому столі повідомила начальник другого управління досліджень і розслідування АМКУ Тетяна Кулішова.

“Ціна на бензин А-95 іноземного походження не повинна була б перевищувати 14,95 грн/л – 15,45 грн/л”, – сказала вона.

В АМКУ відзначають, що при розрахунках були використані такі фактори, як показники ціни на англійському біржовому майданчику Platts, зміни курсів долара і євро, а також акцизів.

На думку представників відомства, у діях суб’єктів господарювання-операторів АЗС при підвищенні цін можуть убачатися суб’єктивні чинники, які свідчать про порушення законодавства про захист економконкуренціі.
На думку АМКУ, для одночасного і однакового підвищення цін на бензин і дизпаливо в лютому-квітні підстав не було.
8 квітня АМКУ надав учасникам ринку палива обов’язкові для розгляду рекомендації, зокрема, переглянути свою цінову політику і встановив десятиденний термін їх розгляду.

У свою чергу учасники ринку стверджують, що ціни нафтопродукти на їх АЗС формуються, виходячи з об’єктивних чинників: зростання курсу долара, підвищення акцизу на дизпаливо, світові ціни.

Присутні на круглому столі представники операторів відзначили, що працюють у збиток і підвищення цін на паливо невигідно, тому що попит на нього буде падати.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua