Банк Росії зобов'яже Visa і MasterCard платити внесок


Банк Росії зобов'яже Visa і MasterCard платити внесок

Банк Росії може зобов’язати міжнародні платіжні системи здійснювати щоквартальний забезпечувальний внесок в ЦБ. Комітет Держдуми з фінансових ринків підготував такі поправки до другого читання законопроекту про національну платіжну систему (НПС).

Питання про створення НПС постало після того, як міжнародні платіжні системи Visa і MasterCard у відповідь на введені США санкції відносно банку “Росія” перестали проводити операції клієнтів банку і деяких інших банків. Уряд 16 квітня ухвалив рішення створювати НПС, підконтрольну ЦБ.

“Я пропоную – за аналогією системи страхування вкладів – взяти забезпечувальний внесок з цих компаній-міжнародних операторів у розмірі 0,25% від одного транзакційного дня з щоквартальною сплатою”, – заявила голова комітету Наталія Бурикіна.

Якщо ж міжнародні платіжні системи створять у Росії інфраструктуру, то Держдума може розглянути питання про повернення такого внеску або нестягування його. “За порушення принципу безперебійності закон дає право ЦБ штрафувати в розмірі близько 10% від суми забезпечувального внеску”, – пояснила Бурикіна.

Зміни можуть внести і в закон про ЦБ. “Оскільки це повноваження ЦБ, я думаю, що цю частину ми перенесемо в сам закон про Центральний банк, тому що це захід і економічного, і адміністративного примусу”, – підкреслила Бурикіна і додала, що штрафи передбачені і для російських платіжних систем в розмірі 10 млн руб. за кожен день невиконання платежів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua