Вартість "Укргазвидобування" може перевищити $10 млрд


Вартість "Укргазвидобування" може перевищити $10 млрд

Вартість “Укргазвидобування”, яка є найбільшою газодобувною компанією в країні, може становити понад $10 млрд.

Про це сказав голова “Нафтогазу України” Андрій Коболєв.

“Якщо ви продаєте газ по $30 за собівартості в рази вищій, хіба може компанія вилізти з боргів? Якщо все зробити правильно, то “Укргазвидобування” може коштувати більше $10 млрд. І для цього не потрібно терміново пробурити всю Україну, будувати багатокілометрові газопроводи. Потрібно просто зробити ціну реалізації ринковою. Тільки за рахунок такого простого механізму у власності НАК з’явиться актив, який коштує $10 млрд”, – сказав він.

На його думку, газовидобуток може стати локомотивом для наповнення бюджету, однак для цього ціну продажу газу підвищити в кілька разів.

“На найближчі рік-два потрібно встановити єдину граничну ціну для всіх споживачів газу. Вона повинна бути на рівні середньозваженої ціни імпорту газу плюс необхідні витрати на транспортування. У поточних умовах це близько $350. У такому випадку за вирахуванням ренти в бюджет ціна реалізації для газодобувних компаній буде на рівні $200-250. Цей рівень зробить видобуток газу економічно привабливим і стимулює розробку власних родовищ”, – упевнений Коболєв.

Нагадаємо, запасів традиційного газу у “Укргазвидобування” вистачить на 30 років.

Видобуток газу в Україні в 2013 році склав близько 21 млрд кубометрів, з яких більше 70% припало на “Укргазвидобування”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua