Гаазький трибунал отримав право розслідувати події Євромайдана


Гаазький трибунал отримав право розслідувати події Євромайдана

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (Нідерланди) отримав право розслідувати можливі злочини в період з 21 листопада 2013 р. по 22 лютого 2014 р. в Україні в рамках акції “Євромайдан”. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ООН.

У четвер секретар МУС отримав від уряду України заяву про визнання його юрисдикції щодо злочинів, які, як стверджується, були скоєні на її території в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

“Це означає, що тепер Міжнародний кримінальний суд має право розслідувати можливі злочини, які, як стверджується, були вчинені у зазначений період”, – наголошується в повідомленні.

Водночас визнання юрисдикції МКС не веде автоматично до початку розслідування. Прокурор МКС повинен буде вирішити, чи є представлена ​​інформація достатньою для порушення справи і звернутися з відповідним проханням до суддів.

Навіть якщо розслідування розпочнеться, прокурор повинен буде вирішити на підставі отриманих свідоцтв, чи варто просити суддів про видачу ордерів на арешт або повісток для явки в суд особам, обвинуваченим у скоєнні злочинів, що підпадають під юрисдикцію МКС.

Компетенція МКС поширюється на найбільш тяжкі міжнародні злочини. Вона обмежена злочинами геноциду, агресії, злочинами проти людяності та військовими злочинами. Їх визначення містяться в договорі про створення Суду – Римському статуті. На сьогодні Римський статут ратифікували 122 держави.

Держава може прийняти рішення ратифікувати Римський статут або зробити заяву відповідно до статті 12 (3) статуту про визнання юрисдикції суду з конкретного злочину. З проханням про порушення справи до МКС може звернутися також Рада Безпеки ООН.

Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 року, але поки що не ратифікувала цей документ.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України інкримінує усуненому Верховною Радою з посади Президента України Віктору Януковичу організацію масових вбивств у Києві під час Євромайдана. 18-20 лютого в центрі Києва під час зіткнень між правоохоронцями та учасниками Євромайдана загинули близько 100 людей.

Раніше Кабінет міністрів України звернувся до Конституційного суду України за висновком щодо ратифікації Римського статуту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua