Словаччина може відкрити реверс газу в Україну обсягом 8 млн кубометрів на добу - але у листопаді


Словаччина може відкрити реверс газу в Україну обсягом 8 млн кубометрів на добу - але у листопаді

Словаччина пропонує Україні відкрити реверсивні постачання газу в нашу країну об’ємом в 8 млн кубометрів на добу не раніше 1 листопада, проте це рішення обговорюється, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

“За меморандумом, який пропонує словацька сторона, реверс може бути після технічної частини – з 1 листопада об’ємом 8 млн кубометрів на добу. Це пропозиція словацької сторони”, – сказав Продан.

При цьому він зазначив, що словаки пропонують надалі збільшити потік. “Потім вони можуть збільшити – до 20 млн кубометрів на добу, але це тільки з 2015 року”, – зазначив міністр, підкресливши, що такі обсяги для України незначні, і тому Київ “залишає меморандум відкритим”.

“Ми хотіли б розпочати реверс, наприклад, з 1 липня”, – сказав Продан. При цьому він додав, що на сьогодні Європейська комісія розглядає пропозиції України. “Єврокомісія прийняла на обробку наші пропозиції щодо реверсу з великими обсягами, які можуть здійснюватися без істотних технічних заходів. На тиждень вони взяли (наші пропозиції – прим. ред.) на обробку”, – зазначив Продан.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua