Реверсні поставки газу в Україну повністю відповідають законодавству ЄС - заява Єврокомісії


Реверсні поставки газу в Україну повністю відповідають законодавству ЄС - заява Єврокомісії

Реверсні поставки газу в Україну з країн Євросоюзу повністю відповідають законодавству ЄС. Про це заявила прес-секретар єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера Сабіна Бергер.
“Цей варіант повністю відповідає законодавству ЄС”, – сказала вона журналістам у Брюсселі.

За словами Бергер, Єврокомісія сподівається, що меморандум про взаєморозуміння між Україною та Словаччиною про реверсні поставки газу буде підписаний “якомога швидше – після Великодня (католицького. – ІТАР-ТАРС)”. “Це дозволить Україні отримувати до 8 млрд куб. м газу щороку на додаток до того, що країна вже отримала від Угорщини і Польщі”, – вказала вона.

Голова правління “Газпрому” Олексій Міллер висловив раніше сумніви в можливості поставок газу в Україну за реверсною схемою з Європи. “Якщо подивитися на карту газотранспортної системи України, неважко зрозуміти, що вся газотранспортна система розрахована на роботу в одному напрямку і технічних можливостей фізичного здійснення зворотних поставок немає, – зазначив він в інтерв’ю телеканалу “Росія 24”. – Якщо ж мова йде про будь-який віртуальний реверс, виникає питання законності таких поставок. Незрозуміло, на якій підставі Україна розпоряджається газпромівським газом, що знаходиться в трубі на її території. У зв’язку з цим можуть виникнути питання юридичного характеру”.

Раніше призначений Верховною Радою міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан висловлював думку, що реверсні поставки дозволять Україні за певних умов забезпечити імпорт газу з Європи в обсягах 7-10 млрд куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua