0 800 307 555
0 800 307 555

Росія хоче купувати електроенергію для Криму - але за ціною не більше $90 за МВт


Росія хоче купувати електроенергію для Криму - але за ціною не більше $90 за МВт

Росія веде переговори з Україною про постачання електроенергії до Криму за ціною $85-90 за МВт, повідомив міністр енергетики РФ Олександр Новак в інтерв’ю телеканалу Росія 24.

«Переговори йдуть тільки про ринкові ціни, це приблизно 85-90 доларів за МВт», – сказав він.

За його словами, на сьогодні опрацьовуються юридичні механізми. До цього процесу відомство підключило ВАТ Інтер РАО.

«У неї великий досвід, який сьогодні використовується, у тому числі, при вибудовуванні юридичних механізмів роботи з українськими постачальниками електроенергії. Це будуть звичайні експортно-імпортні операції, які дозволять імпортувати електроенергію і відповідно оплачувати її за ринковими цінами», – сказав Новак.

Міністр також зазначив, що раніше поставки з України в Крим здійснювалися на ринкових умовах, республіка отримувала дотації, а тарифи для споживачів були значно занижені.

«З урахуванням можливого підвищення ціни з боку України нам потрібно буде розглядати питання про тарифоутворення. У першу чергу це будуть робити органи держвлади суб’єкта. Зараз вони формують свої регіональні енергетичні комісії в рамках нашого правового законодавства», – сказав він.

Відповідаючи на запитання про можливе субсидування різниці, Новак зазначив, що зараз відбувається оцінка потреб для визначення обсягу фінансових витрат, які потрібні республіці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Яке майбутнє очікує Крим?
Опитування
В Контексті Finance.ua