Укргазвидобування" підрахувала, на скільки років вистачить її запасів газу


Укргазвидобування" підрахувала, на скільки років вистачить її запасів газу

Запасів традиційного газу у найбільшої видобувної компанії України “Укргазвидобування” вистачить всього на 30 років.

Про це сказав голова правління “Укргазвидобування” Сергій Костюк.

“Якщо ситуацію залишити на тому рівні, як є, і зберегти обсяг видобутку в поточному режимі і підтримувати його, то, за нашими розрахунками, газу вистачить на 30 років. Якщо нічого не робити і не вкладати кошти в розвиток компанії, то обсяги видобутку газу будуть стрімко падати”, – заявив топ-менеджер.

Відзначимо, що теоретично, в Україні є також величезні запаси сланцевого газу. За останніми даними Управління енергетичної інформації США (EIA), його поклади можуть становити 3,6 трлн кубічних метрів. Такого об’єму при нинішньому споживанні вистачило б Україні на 70 років. Однак розробка родовищ сланцю та іншого нетрадиційного газу в Україні знаходяться на самій початковій стадії.

Також великі запаси можуть бути на шельфі Чорного моря. В енергетичній стратегії до 2030 року повідомляється про мінімум 4 трлн кубометрів. Втім, з фактичною втратою Криму Україна втратила і його перспективний шельф.

Нагадаємо, видобуток газу в Україні в 2013 році становив близько 21 млрд кубометрів, з яких більше 70% припало на “Укргазвидобування”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua