Московська арифметика: ціна на російський газ для України сьогодні виросла на $ 117, а ціна його транзиту - подорожчала лише на 10%


Московська арифметика: ціна на російський газ для України сьогодні виросла на $ 117, а ціна його транзиту - подорожчала лише на 10%

Ціна на російський газ для України з другого кварталу збільшилася з $ 268,5 до $ 385,5 за тисячу кубометрів через триваючі неплатежі, заявив журналістам голова правління “Газпрому” Олексій Міллер.

“Відповідно до чинного контракту на поставку газу, його ціна для України складе в другому кварталі $ 385,5. “Груднева” знижка на газ більше застосовуватися не може. Це зумовлено і випливає з невиконання українською стороною зобов’язань з погашення боргу за постачання газу в 2013 році і відсутністю 100% оплати поточних поставок, і, відповідно, збільшенням боргу за поставлений газ. Сума боргу на сьогодні становить $ 1,711 млрд”, – заявив глава “Газпрому”.

“Одночасно з другого кварталу збільшується ставка транзиту російського газу територією України. Її зростання складе 10%, як і передбачено формулою розрахунку в контракті на транзит від 2009 року з урахуванням ціни на газ”, – додав він.

“Газпром” буде платити підвищений тариф за транзит і повністю виконувати свої контрактні зобов’язання”, – запевнив глава “Газпрому”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua