Путін натякнув, що Visa і MasterCard можуть втратити позиції в Росі


Путін натякнув, що Visa і MasterCard можуть втратити позиції в Росі

Президент Росії Володимир Путін натякнув, що американські платіжні системи Visa і MasterCard можуть втратити позиції на російському ринку через обмеження, які вони наклали на банк “Росія” і його дочірні структури у зв’язку з санкціями США.

“Дуже шкода, що деякі компанії прийняли рішення про відомі обмеження. Я думаю, що це призведе просто до втрат певних сегментів ринку для них, і ринку дуже вигідного. Ну, це не наше рішення, ми повинні захищати свої інтереси, і ми будемо це робити”, – заявив глава держави на зустрічі з членами Ради Федерації.

Президент не назвав конкретні компанії, проте раніше Visa і MasterCard без будь-яких повідомлень перестали надавати послуги з проведення платіжних операцій банку “Росія”, СМП банку та низки інших кредитних організацій у зв’язку з введенням санкції Заходу щодо їх акціонерів, що на думку США наближені до Кремля, а тому відповідальні за події навколо Криму.

За словами Путіна, на сьогодні ЦБ РФ разом з урядом активно працює над питанням створення національної платіжної системи. Він нагадав, що в Китаї та Японії такі системи спочатку були створені як розраховані на внутрішній ринок, а зараз японська платіжна система використовується майже в 200 країнах.

“Чому нам цього не робити? Обов’язково потрібно робити, і ми будемо це робити”, – підкреслив Путін.

Напередодні міністр фінансів Росії Антон Сілуанов заявив, що Росія не збирається відмовлятися від міжнародних платіжних систем Visa і MasterCard, оскільки національна платіжна система не буде працювати за кордоном.

“Ми вважаємо, що поки немає серйозних підстав говорити про те, що ми повинні відмовлятися від діючих платіжних систем – Visa і MasterCard. Але паралельно починаємо більше уваги приділяти власній розрахунковій системі”, – заявив міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua