0 800 307 555
0 800 307 555

Кримська влада заперечує заборону на зняття депозитів і обмеження на зняття готівки до 300 грн


Радмін Криму Сергія Аксьонова з сьогоднішнього дня вводить жорсткі фінансові обмеження на півострові.

Як повідомляє “Інсайдер”, з 12 години четверга на території півострова буде заборонено знімати депозити. Крім того, у відділеннях банків і банкоматах введено обмеження на видачу готівки сумою 300 гривень.

Таке рішення закріплене постановою Радміну № 27 від 12 березня, яке оприлюднив на своїй сторінці в Facebook фінансовий аналітик рейтингового агентства “Експерт-Рейтинг” Віталій Шапран.

Крім грошових обмежень, які спрямовані на запобігання виведення коштів за межі півострова, воно також передбачає складання плану націоналізації банківських відділень банків-резидентів України на користь спецфонду бюджету Криму.

Пізніше стало відомо , що існування подібного документа спростовує і сам Аксьонов. “Цей псевдодокументом є грубою провокацією і фальсифікацією, з метою дестабілізації обстановки в республіці напередодні референдуму”, – сказав він.

За його даними, вводити обмеження на видачу готівкових коштів комерційними банками має право тільки Національний банк як регулятор банківського сектора і власні дирекції комерційних банків . Аксьонов заявив, що управління НБУ в Республіці Крим працює в штатному режимі, дефіциту готівки зараз у Криму немає.

При цьому від жителів півострова активно надходить інформація про те, що багато банків у Криму вже обмежили видачу через банкомати. “Більше 300 грн зняти з банкомату не виходить”, – повідомляє Сергій Блажко в мережі Фейсбук. У банках Євпаторії черги, банкомати порожні, констатують журналісти в Криму/

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Яке майбутнє очікує Крим?
Опитування
В Контексті Finance.ua