Обмеження видачі готівки відбулося через велику кількість іноземної валюти на ринку - голова НБУ


Обмеження видачі готівки відбулося через велику кількість іноземної валюти на ринку - голова НБУ

Обмеження видачі готівки сталося через велике накопичення іноземної готівкової маси на ринку. Про це журналістам повідомив голова Національного банку України Степан Кубів.

“Обмеження (депозитів – ред.) немає, є обмеження готівки. Чому обмеження готівки? За ці всі роки багато накопичилося готівкової маси долара, євро та інших валют на ринку. І це підриває сьогодні чесну політику по відношенню до людей, які довірили свої кошти банкам, по курсовій політиці. Ми за те, щоб людина використовувала всі кошти. Цей ліміт, 15 тис. грн, який ми поставили – це щодня (як повідомляв УНН, з валютного депозиту можна зняти не більше суми, еквівалентної 15 тис. грн на день, на одну добу), а всі кошти, які є на рахунку, ти можеш перерахувати в той же день, коли закінчується депозит”, – повідомив С.Кубів.

Він зазначив, що обмеження по добовій сумі зняття готівки є обгрунтованим.

“85% людей живуть за 1,5 тис. грн на місяць. А ми говоримо про зняття 15 тис. готівки в день. Помножте на 30 (днів – ред.). Це 450 тис. готівки. Назвіть мені категорію людей у відсотковому відношенні в суспільстві, яким потрібно півмільйона готівки?”, – зазначив С.Кубів.

“Людина, у якої закінчується депозит – вона має право використовувати в той день всі кошти. Потрібно купити квартиру – купуй. Потрібно заплатити за навчання – перерахуй”, – повідомив С.Кубів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua