Неплатоспроможні "Реал банк" і "Брокбізнесбанк" дуже цікаві для інвесторів, їх потрібно просто продати - думка


Неплатоспроможні "Реал банк" і "Брокбізнесбанк" дуже цікаві для інвесторів, їх потрібно просто продати - думка

Нацбанк визнав “Реал банк” і “Брокбізнесбанк” неплатоспроможними. Фонд гарантування вкладів ввів у ці фінустанови тимчасову адміністрацію на три місяці.

Група експертів та бізнесменів пропонувала голові НБУ приєднати ці банки до “Украгазбанку”. Проте він відмовився, бо в кредитному портфелі “Брокбізнесбанку” багато позик, які не повернуть.

“Ці банки належали олігарху Курченку, який втік. Як на мене, попри свою заборгованість, вони дуже цікаві для інвесторів. Їх потрібно просто продати, – каже президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. – Я вже бачив на сайті Нацбанку оголошення про їхній продаж”.

Обсяг депозитів фізосіб “Реал банку” та “Брокбізнесбанку” зараз на рівні 6,3 млрд грн.

“У кінці січня “Брокбізнесбанк” отримав допомогу 2 мільярди гривень від НБУ. Всі ці гроші пішли на видачу депозитів. Але борги все одно лишилися”, – зазначив Охріменко.

У Нацбанку ще не вирішили, що робитимуть із цими банками після закінчення роботи в них тимчасової адміністрації.

“Їх можуть або закрити, або продати. Третього не дано. Розумніше було б продати. Особливо це стосується “Брокбізнесбанку”. Це крупний банк із розгалуженою системою відділень, у ньому працює багато працівників. На балансі фінустанови аж 26 мільярдів кредитів і 50 мільярдів застави. Так, із цієї суми не всі кредити якісні, проте з ними можна працювати”, – зазначив Охріменко.

Якщо ж ці банки закриють, постраждають в першу чергу їхні клієнти, прогнозує експерт.

“У “Брокбізнесбанку” багато фізосіб брали іпотечні кредити. Відповідно до нашого законодавства, при закритті фінустанови клієнт має повернути всю суму позики”, – зазначив Охріменко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua