Банки "зливали" валютникам інформацію, що долар скоро впаде


Банки "зливали" валютникам інформацію, що долар скоро впаде

У Вінниці долар за день подешевшав на 4 грн. Вчора валюту продавали по 14 грн. Сьогодні зранку лише по 10 грн. За тиждень здорожчання долара валютники заробили на курсовій різниці кілька тисяч грн.

“Те, що валюта зростатиме, знав ще 9 лютого. У банках нам сказали, яку суму вже можуть продати – тоді валютники вкладають все, щоб викупити чим побільше”, – пояснює один з міняйл Володимир.

Каже, банки продають валюту міняйлам за нижчим курсом.

“А ми продаємо дорожче. На тих доларах, що я встиг закупити по 8,7 гривні, я сьогодні маю більше гривні. На сотні це 130 гривень. Хоч я вчора продав всього 400 баксів, але заробив 2 тисячі гривень. Зараз нам злили інформацію, що долар падатиме. Вже за тиждень може бути 9 гривень”, – зазначив Володимир.

У Києві валютники продавали долар вранці по 11 грн, до обіду курс зріс до 12 гривень. В різних містах ставили свій курс. Найдорожче долар коштував у Севастополі. Валюту з рук продавали по 15,8 грн.

“Долар достатньо виріс і більше не ростиме, – пояснює харківський економіст Олександр Кірш. – Навпаки, може опуститися. Через ажіотаж курс зараз виставляють хто який хоче від 10 до 15 гривень за долар. Купувати його у валютників не раджу. Банки зараз мають достатньо валюти. Попередня влада штучно стримувала курс, не маючи для цього ніяких економічних підстав і теперішній курс це питання не до економіста, а швидше до стоматолога, як лікувати зуби після довгого зліплювання. Зараз ситуація з доларом аналогічна до ситуації з футболом. Іноді вболівальники йдуть на останніх хвилинах з матчу, а на дев’яностій хвилині раптово забивають гол – і вони повертаються назад. Для чого? Щоб ще раз побачити гол. То його вже не покажуть, бо це не телевізор. А люди зіштовхуються лобами з тими, хто виходить. Так от зараз так з тими, хто купує долар по нереальній ціні. Це як ті вболівальники, які гол все рівно не побачать, але біжать назад. Пізно вже”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua