НБУ варто закрти Міжбанк до кінця тижня - щоб не обвалити гривню, - експерт


НБУ варто закрти Міжбанк до кінця тижня - щоб не обвалити гривню, - експерт

Нацбанку не варто відкривати міжбанківський валютний ринок до кінця тижня, щоб не обвалити нацвалюту – таку думку висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак на прес-конференції.

Зі слів експерта, НБУ не варто відкривати міжбанківський валютний ринок, тому що на ньому може реалізуватися спекулятивний сценарій валютних торгів на користь девальвації гривні. “Цей сценарій може бути цільовим ззовні. На нашому банківському ринку працюють чотири великих російські банки , які разом займають більш ніж 20% ринку… Цього цілком достатньо, навіть занадто багато, щоб цей ринок, зокрема курс гривні обвалити”, – вважає експерт.

Новак також просить посольства країн, банки яких представлені в Україні, поговорити з директорами філій цих банків. “Якщо в українців девальвація гривні буде асоціюватися з періодом Євромайдана, буде важко переконувати більшу частину українського суспільства в тому, що євроінтеграція – це правильно і вигідно”, – сказав фінансовий аналітик. Крім того, Новак попросив українців не обмінювати гривні і не забирати депозити з банків для того, щоб не обвалити національну валюту.

У свою чергу, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко вважає, що валютний ринок не можна зупиняти. “Валютний ринок не можна закривати, тому що кожен день йдуть господарські операції”, – сказав Савченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua