Відтік валюти з України прискорився у 5 разів


Відтік валюти з України прискорився у 5 разів

Негативне сальдо зведеного платіжного балансу в жовтні становило $492 млн, що майже в п’ять разів більше порівняно з вересневими показниками.

Даний показник відображає співвідношення між сумою грошових надходжень, отриманих країною з-за кордону, і сумою здійснених нею платежів за кордон. Він складається з двох рахунків – поточного і фінансового. Якщо перший відображає в основному рух товарів і послуг, то другий показує рух інвестицій і капіталів. Відповідно, негативне сальдо свідчить про те, що відтік валюти за кордон перевищує її надходження.

За даними Національного банку, дефіцит поточного рахунку в серпні становив $1,9 млрд через переважання імпорту товарів над їх експортом, що на $260 млн менше, ніж у вересні. Але при цьому і фінансовий рахунок скоротився з $1,9 млрд до $1,4 млрд.

Нагадаємо, що протягом перших п’яти місяців поточного року платіжний баланс був позитивним. Найбільший профіцит був зафіксований в лютому, коли він становив $1,3 млрд. Однак у червні баланс пішов у мінус одразу на $1,1 млрд і з тих пір залишається негативним.

Проте, за десять місяців профіцит платіжного балансу становив $1,054 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua