0 800 307 555
0 800 307 555

Відомого бізнесмена Гайдамака затримали в Швейцарії


Відомого бізнесмена Гайдамака затримали в Швейцарії

Адвокат ізраїльсько-французького бізнесмена Аркадія Гайдамака Марк Бонна (Marc Bonnant) підтвердив його затримання у Швейцарії. Про це повідомляє місцева телерадіокомпанія RTS.

За даними RTS, Гайдамак підозрюється в зловживанні довірою, а його арешт пов’язаний із справою футбольного тренера Луїса Фернандеса. Останній у 2005 році перейшов на роботу з катарського клубу «Аль-Райян» до єрусалимського «Бейтар», який на той час належав Гайдамаку.

Як компенсацію за дострокове закінчення контракту Фернандес мав виплатити 400 тисяч євро. Ці гроші були перераховані якимсь офшорним компаніям, і в підсумку до «Аль-Райян» вони так і не дійшли. Фернандеса, за раніше опублікованою інформацією, зобов’язали виплатити ці гроші ще раз, а він спробував відсудити цю суму у Гайдамака.

Адвокат Бонна підтвердив, що справа Гайдамака пов’язана зі справою «дев’ятирічної давнини» (чому не восьмирічної, RTS не уточнює – прим. «Ленты.Ру»). З його слів, його клієнт невинний і виплатив всі гроші. Бонна підозрює, що арешт може бути лише приводом для подальшої екстрадиції бізнесмена до Франції.

За даними RTS, ордер на арешт бізнесмена у цій справі виписав прокурор з Женеви. В ізраїльській пресі також публікувалися припущення, що його затримання домагався Люксембург.

Гайдамак був затриманий іще в п’ятницю, 22 листопада, в Цюріху. Відомо, що він прибув до Швейцарії у зв’язку з судовим процесом з приводу продажу фосфатного заводу в Казахстані. Розгляди у цій справі тривають з 2003 року. У 2008 році Гайдамака зобов’язали виплатити продавцю 50 мільйонів шекелів (за тодішнім курсом приблизно 14,6 мільйона доларів), але це рішення суду було оскаржене.

Арешту бізнесмена також домагається Франція, де він у 2009 році був заочно засуджений. Гайдамак був засуджений до тюремного терміну за причетність до справи про незаконні постачання зброї до Анголи в 1990-ті роки.

Аркадій Гайдамак народився в 1952 році в Радянському Союзі, де він прожив до двадцяти років. Потім він репатріювався до Ізраїлю, а після того став жити у Франції. Підприємець, якому зараз 61 рік, має французьке, ізраїльське, канадське і ангольський громадянство.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua