1625
Молдова звинуватила найбільший український рітейлер лектроніки "Фокстрот" у несплаті податків
— Фондовий ринок
Найбільший український рітейлер побутової техніки та електроніки – група компаній «Фокстрот» – не сплатив близько 21 млн лей податків (близько $ 1,63 млн) до бюджету Молдови. Про це «Капіталу» повідомив заступник начальника Державної податкової служби Молдови Юрій ликий.
За його словами, в ході інвентаризації мережі магазинів FoxMart (належить групі компаній «Фокстрот») було виявлено, що в торгових точках не вистачає товарів на суму 127,5 млн лей (близько $ 10 млн). «Куди подівся товар на цю суму, в магазинах нам пояснити не змогли», – розповів співрозмовник видання і додав, що мережа не сплатила податки з цієї суми.
Рітейлер може добровільно заплатити податок до кінця листопада, каже ликий. «Якщо цього не відбудеться, податкова проведе перевірку діяльності всієї мережі і по її завершенні складе акт. Ми приймемо всі заходи до того, щоб кошти були внесені до бюджету», – підкреслює чиновник.
Яких смае заходів мають намір вжити податківці, він не повідомив. Але зазначив, що передбачувані заходи дуже схожі на ті, які використовують у своїй практиці українські колеги. За словами керуючого партнера інвесткомпанії Standart NV Investment Banking Карена Чіфталаряна, молдавська податкова служба може порушити кримінальну справу проти відповідальних осіб компанії, а також накласти арешт на товар та майно рітейлерів.
У прес-службі групи компаній «Фокстрот» на запит «Капіталу» не відповіли. Співзасновник групи Валерій Маковецький відмовився від коментарів, повідомивши лише, що ситуація стабілізується. «Мережу перевіряли місяць тому, і порушення виявлені не були», – зазначає він.
$ 1,63 млн податків доведеться доплатити групі компаній «Фокстрот» до бюджету Молдови
Група компаній «Фокстрот» – найбільший український рітейлер на ринку побутової техніки та електроніки. Зараз до її складу входять мережі «Фокстрот. Техніка для дому», FoxMart, «Техношара», мережа з продажу годинників «Секунда» і девелоперська компанія DEPO’t.
У минулому фінансовому році (завершився 31 березня 2012 р.) EBITDA групи склала $ 40,375 млн, що на 4,7% більше порівняно з 2011 фінансовим роком (з 31 березня 2011 по 31 березня 2012 р.). За цей же період чиста виручка «Фокстроту» зросла на 0,5% – до $ 903,276 млн. Засновниками групи компаній є Геннадій Виходцев і Валерій Маковецький.
Першим українським рітейлером, який вийшов на ринок Молдови, стала мережа продовольчих супермаркетів «Фуршет», розповідає керуючий партнер консалтингової компанії Retainet Олександр Ланецький. У 2006 р. магазин у Молдові співвласнику «Фуршету» Ігорю Баленко запропонував відкрити один з топ-менеджерів компанії, родом з Молдови.
«Ринок цивілізованого роздробу був не насичений», – каже Ланецький і додає, що на місцевому ринку не були представлені і міжнародні оператори.
В одному з проектів торгових центрів Кишинева, де відкривав свій магазин «Фуршет», поруч планувалося відкрити торговельну точку з продажу побутової техніки та електроніки.
Тоді український рітейлер запропонував вийти в цю країну групі компаній «Фокстрот», яка відкрила FoxMart. Зараз, за словами Маковецького, група володіє чотирма магазинами FoxMart у Кишиневі.
Група компаній «Фокстрот» змушена буде заплатити штраф, вважає Карен Чіфталарян. «Швидше за все, сталася бухгалтерська помилка», – упевнений він. Керівник податкового відділу аудиторської компанії, що побажав залишитися неназваним, пояснює, що зазвичай податкова адміністрація фіксує в магазинах більше товару, ніж це зазначено в документах.
«З таким випадком, як той, що стався з компанією «Фокстрот», я стикаюся вперше», – говорить він.
Партнер юридичної компанії Astapov Lawyers Оксана Кнейчук підкреслює, що в більшості випадків компанії погоджуються сплатити штраф і не сперечаються з податковою. Вона пояснює, що судитися в таких випадках набагато дорожче.
За матеріалами: Капітал
Поділитися новиною
Також за темою
iPhone 18 може отримати процесор A20
«Укралізниця» показала вагони, що допоможуть під час блекаутів
Світло без перебоїв і менші рахунки: чим виділяється енергонезалежний ЖК Gravity Park
АМКУ оштрафував на 19,84 млн гривень виробника і постачальника масла для ЗСУ
Фонд гарантування продає активи п’яти банків на 98,6 млн грн
Українські облігації досягли максимумів після реструктуризації — причини
