Королевська: Кабмін активно взявся за вирішення "чорнобильських" питань — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Королевська: Кабмін активно взявся за вирішення "чорнобильських" питань

Казна та Політика
659
Уряд підтримав пропозицію Мінсоцполітики повернути надбавки до пенсій військовослужбовцям, які при проходженні служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Про це повідомила міністр соціальної політики Королевська по завершенні засідання Кабміну.
За її словами, відповідні зміни передбачені прийнятим сьогодні Урядом законопроектом “Про внесення зміни до статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
“Уряд підтримав законопроект, підготовлений Мінсоцполітики за участю громадських ветеранських організацій, яким передбачено відновлення з 1 січня 2014 року норми, яка діяла раніше”, – сказала вона.
Королевська нагадала, що до 2008 року, відповідно до Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, отримували збільшену пенсію. Для таких громадян, які були віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшувався на 10%, а віднесеним до категорій 2 або 3 – 5%. Однак ця норма була скасована.
Королевська зазначила, що даний законопроект – частина пакету законодавчих ініціатив з вирішення “чорнобильських” питань, розроблених Мінсоцполітики. Так, за словами міністра, вже підготовлено законопроект, що посилює соціальний захист трьох категорій “чорнобильців”: дітей-“чорнобильців”, вдів “чорнобильців” і тих, хто, будучи дітьми, проживав на зараженій території в перші два місяці після аварії. Також, за словами Наталії Королевської, на узгодження в інші центральні органи виконавчої влади вже направлені зміни до нормативів харчування дітей-“чорнобильців”. Про ці кроки домовилися під час парламентських слухань у квітні цього року: їх підтримали практично всі громадські організації “чорнобильців”.
Крім того, Міністр нагадала, що Мінсоцполітики розробило новий Порядок, за яким вже з цього року оздоровлюються громадяни, постраждалі від аварії на ЧАЕС. Він дозволив впорядкувати черги осіб, які мають право на отримання путівок, – гарантовано зберігається обліковий номер у черзі на наступний рік для тих “чорнобильців”, які не отримали путівки в поточному році. Також вперше для постраждалих 3 і 4 категорій виділяються пільгові путівки, а “чорнобильці” самі визначають, куди їхати на відпочинок в межах закладів, в яких закуплені путівки.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас