Ядерна криза: Японія терміново виділить $470 млн для ізоляції АЕС Фукусіма-1 — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ядерна криза: Японія терміново виділить $470 млн для ізоляції АЕС Фукусіма-1

Світ
744
Японська влада відреагувала на кризову ситуацію навколо АЕС “Фукусіма-1” і прохання про допомогу з боку TEPCO, компанії-оператора АЕС. Прем’єр-міністр країни Сіндзо Абе заявив, що держава допоможе TEPCO грошима.
Секретар кабінету міністрів Йошіхіде Суга оголосив, що влада країни виділить 47 млрд ієн ($ 470 млн) на усунення наслідків радіаційного зараження на японській АЕС.
Компанія Tokyo Electric Power Co (TEPCO) акумулювала найбільший обсяг високорадіоактивної води за історію аварій на атомних АЕС. Накопичений обсяг, за низкою оцінок, становить понад 330 тис. метричних тонн води різного ступеня радіаційного зараження.
За даними TEPCO, щодня приблизно 300 тонн води закачується в реакторні приміщення з метою їх охолодження. Ще 400 тонн щодня потрапляють в підвальні приміщення АЕС через грунтові води. TEPCO відкачує заражену воду і зберігає її в спеціальних резервуарах для подальшого очищення.
Ядерна криза: Японія терміново виділить $470 млн для ізоляції АЕС Фукусіма-1
У середині серпня з’явилися новини про те, що з одного подібного резервуара витекло приблизно 300 тонн високорадіоактивної води з вмістом стронцію-90 і інших радіонуклідів в кількості 80 млн беккерелів на літр (допустима норма складає 30 беккерелів на літр).
Варто відзначити, що днями з’явилася інформація про те, що “резервуари для зберігання радіоактивної води були побудовані наспіх”. Про це повідомили в британській Telegraph з посиланням на джерело в японському виданні Kyodo News.
Один з робітників, які брали участь у будівництві резервуарів, заявив, що “насамперед було потрібно якнайшвидше закінчити будівлю, питання якості резервуарів був на другому місці”. Крім того, згідно з твердженнями джерела Kyodo News в TEPCO заздалегідь знали про можливість витоків радіоактивної води.
В якості заходів допомоги TEPCO влада Японії планує виділити приблизно 32 з 47 млрд ієн на будівництво “підземної крижаної стіни” довжиною 1,4 км навколо АЕС “Фукусіма-1”.
Згідно з попереднім проектом по периметру АЕС в землю на глибину від 20 до 40 м планується вмонтувати спеціальні труби на відстані одного метра одна від одної. Потім в ці труби буде надходити охолоджуючий реагент.
Промерзла земля не дозволить грунтовим водам змішуватися з водою, яка закачується для охолодження чотирьох пошкоджених реакторів станції. Початок робіт заплановано на кінець цього року, а завершать їх в 2015 р.
Решту 15 млрд ієн витратять на вдосконалення технології очищення води від радіоактивних частинок до офіційно прийнятних рівнів.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас