Як втратити $ 29 млрд за 1 рік — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як втратити $ 29 млрд за 1 рік

Особисті фінанси
1770
Статок бразильського промислового магната Ейка Батісти зменшився за останні півтора року з 30 млрд до 900 млн дол. Про це повідомляється на сайті журналу Forbes.
Ейк Батіста раніше очолював список найбагатших людей Бразилії – в березні 2012 р. його статки оцінювалися в 30 млрд дол
Forbes пов’язує фінансові труднощі підприємця із зростанням заборгованості його основного активу – нафтовидобувної компанії OGX. Її сукупний борг досягає 4,6 млрд дол. Зокрема, на торгах 30 серпня акції компанії подешевшали на 40%.
Основними кредиторами Батісти є суверенний фонд Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) Mubadala і бразильський банк розвитку BNDES. Бізнесмен заборгував їм близько 2,7 млрд дол.
Щоб розрахуватися з боргами, Батіста поступився контролем в енергетичній компанії MPX німецькому концерну E.ON, а також залишив пост голови логістичної LLX. Остання була в підсумку продана EIG Global Energy Partners.
У Forbes відзначили, що позбавлення Батісти статусу мільярдера поки ніяк не відіб’ється на рейтингу найбагатших жителів планети. У журналі планують приступити до складання свіжого рейтингу в жовтні цього року.
У березні 2013 р. Forbes помістив бізнесмена на 100-е місце в рейтингу мільярдерів із статком в 10,6 млрд дол. Це дозволило Батісті стати п’ятим за спроможності бразильцем. При цьому найбагатшим представником Бразилії став Хорхе Леманн, статок якого оцінили в 17,8 млрд дол.
Нагадаємо, ще на початку 2012 р. Батіста був найбагатшою людиною в Бразилії і займав 7-е місце в списках Forbes і Bloomberg Billionaire Index (BBI). Його статок тоді оцінювалося в 34,5 млрд дол. Втім, до липня 2013 р., згідно з оцінками BBI, він впав до рівня 200 млн дол.
Як відзначають експерти, фатальною помилкою магната стало рішення провести IPO компаній і вийти з ними на ринок. Погіршення макроекономічної ситуації в Бразилії на тлі загального уповільнення світової економіки, серйозні втрати на тлі падіння цін на сировинні активи і втеча інвесторів з ринків, – ця комбінація факторів поставила компанії на межу банкрутства.
Батіста офіційно втратив статус мільярдера після того, як у липні цього року Mubadala Development, суверенний фонд ОАЕ, оголосив про своє рішення конвертувати свої інвестиції в компаніях Батісти в боргові зобов’язання. У результаті реструктуризації у EBX залишилися зобов’язання перед фондом з ОАЕ в 1,5 млрд дол. Крім цих боргів, у компаній Батісти також є борги ще на суму в 2 млрд дол.
Компанія EBX була заснована Батістою в 1983 р. В якості назви він вибрав свої ініціали, “помножені” на символ “X”. З початком 2000-x рр.. Батіста розширив свій бізнес, з’явилися дочірні компанії EBXMMX (металургія), MPX (енергетика), LLX (логістика), OGX (нафта), OSX (будівництво великотоннажних контейнеровозів) і ряд інших. Згодом акції компаній були розміщені на фондовому ринку.
Нагадаємо, за підсумками 2012 р. найбагатшою людиною в світі залишався мексиканський бізнесмен Карлос Слім. У цілому колективний статок 100 найбільших мільярдерів у минулому році зріс на 240 млрд дол.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас