Мінагрополітики: Україна наростила експорт зерна на 16% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінагрополітики: Україна наростила експорт зерна на 16%

Аграрний ринок
234
Україна експортувала майже 4 млн тонн зерна. Такі обсяги перевищують торішні на 16%. Однак зараз необхідно продовжити здешевлення експортної логістики і знизити тарифи на перевезення. Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.
“Торгівля зерном на внутрішньому ринку відбувається активно. Високі темпи показує і експорт зерна. Україна вже поставила на зовнішні ринки майже 4 мільйони тонн зерна. Такі темпи перевершують торішні на 16%. І нам щомісячно необхідно їх нарощувати. Адже експортні можливості перевищують 30 мільйонів тонн. Тому ми повинні посилити роботу над координацією зернової логістики”, – підкреслив Присяжнюк.
Міністр зазначив, що найближчим часом це питання постане ще гостріше через високий врожай кукурудзи. Тому в даний час в Україні продовжує роботу спеціальна міжвідомча робоча група. Також Кабмін вже затвердив зниження вартості ветеринарних і фітосанітарних сертифікатів.
“Крім того, зернотрейдери мають посилити свою відповідальність на зерновому ринку. Тому що коли урожай невисокий, трейдери намагаються вивезти максимальні обсяги зерна. А коли в країні потужний збір зернових і цінова кон’юнктура не зовсім сприятлива, комерсанти кивають на державу”, – зазначив Присяжнюк.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас