Кіпр відмовився купувати російський газ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кіпр відмовився купувати російський газ

Енергетика
1570
Кіпрська державна газова компанія DEFA і національний регулятор CERA визнали невигідною пропозицію російської компанії Ітера про тимчасове постачання газу на острів, пише Cyprus Mail.
Переговори з постачальниками, в тому і числі і з російською компанією, тривають.
Джерела видання в індустрії відзначають, що Кіпру буде складно знайти постачальника на своїх умовах. Ціна газу на спотовому ринку зараз дорівнює 13 євро за мільйон британських термічних одиниць (BTU) або 28 куб м. У той же час Ітера висловила готовність проводити поставки навіть за нижчою ціною (близько 10 євро за млн BTU), але Кіпр це не влаштувало.
Кіпр вибирає постачальників вуглеводнів для забезпечення острова електрикою. Влада розглядає різні варіанти, наприклад, не виключається можливість проведення підводного кабелю з Ізраїлю, що знаходиться в 200 кілометрах від острова.
Кіпр – єдина країна в ЄС, яка виробляє електрику, використовуючи мазут і дизельне паливо. Єврокомісія вимагає від країни перейти на екологічно чистіший газ. Зараз республіка шукає компанії, які змогли б забезпечити її газом до 2019-2020 року, коли Кіпр зможе використовувати газ, видобутий на його шельфі.
Зазначимо, що європейські країни все частіше критикують російських постачальників газу, зокрема Газпром. Так, нещодавно Литва звинуватила РФ у завищенні цін: прем’єр країни Альгірдас Буткявічюс заявив, що Литва заплатила Газпрому “зайвих” 2,6 млрд літів ($ 1 млрд). Сторони поки не досягли домовленостей у даному питанні і Литва націлена на диверсифікацію поставок. Перегляду цін та умов контрактів домагаються цілий ряд європейських покупців, серед яких і німецький партнер України у сфері постачань газу RWE. Під їх тиском російський монополіст змушений здавати позиції, проводячи ретроактивні платежі і роблячи поступки європейським партнерам.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас