Донецьке вугілля є запорукою енергетичної безпеки України - губернатор — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Донецьке вугілля є запорукою енергетичної безпеки України - губернатор

Енергетика
439
За словами губернатора Донецької області Андрія Шишацького, донецьке вугілля є запорукою енергетичної безпеки країни, а активізація внутрішнього ринку дозволить вирішити проблеми збуту донецького вугілля. Про це губернатор Донецької області сказав під час прес-конференції, повідомили в управлінні інформаційної політики та з питань преси Донецької облдержадміністрації.
Підбиваючи підсумки візиту Президента України Віктора Януковича, А. Шишацький зазначив, що промова Президента на урочистих зборах на честь Дня шахтаря є, по суті, програмною промовою, в якій позначені перспективи розвитку Донецького регіону, а також – свідчить про нерозривний зв’язок області з вугільною промисловістю.
“Віктор Янукович у Донецьку спростував домисли про непотрібність вугілля країні і закриття шахт. Президент чітко сказав, що пріоритетним вектором державної політики є збереження перспективних працюючих рудників, тому жодне вугільне підприємство не буде закрито безпідставно”, – сказав губернатор.
Він також зазначив, що облдержадміністрацією на адресу Кабінету міністрів підготовлено та направлено звернення, суть якого полягає у врегулюванні обсягів поставок вугілля на внутрішні ринки для його подальшого розподілу на об’єкти промисловості, що послужить створенню так званого замкнутого циклу споживання.
“Зокрема, серед інших пропозицій регіональних властей до уряду слід відзначити активізацію збуту вугілля шляхом збільшення виробництва та експорту електроенергії. У разі збільшення виробництва електрики в умовах налагоджених ринків збуту, істотно зросте потреба енергетиків в будівництві металевих опор ліній електропередач. У свою чергу, це дасть поштовх розвитку внутрішньому ринку металу і, як наслідок, збільшить вітчизняний вуглевидобуток для потреб українських металургів”, – сказав А. Шишацький.
При цьому губернатор наголосив на важливості активізації вугільної енергетики з використанням сучасних технологій спалювання вугілля, що забезпечують не тільки велику енергоефективність, але і велику екологічність вугільної генерації.
Нагадаємо, для нарощування виробничих потужностей уряд України планує модернізувати найбільш ефективні шахти. Так, зараз тривають роботи з будівництва скіпового ствола на шахті Бажанова, що входить до державного підприємство “Макіїввугілля” (Донецька область). Очікується, що після модернізації шахта ім. Бажанова збільшить обсяги виробництва до 1 млн тонн на рік.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас