Через місяць в США введуть в обіг нову 100-доларову банкноту (ФОТО) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Через місяць в США введуть в обіг нову 100-доларову банкноту (ФОТО)

Світ
2763
Уряд США вводить в обіг нову 100-доларову купюру. Вона втратила колишній колись традиційний зелений колір і отримала нові форми захисту. Нова банкнота повинна була з’явитися ще в 2010 році. Купюра вартістю 100 доларів увійде в обіг з 8 жовтня 2013 року. Власникам банкнот старого зразка можна не турбуватися: вони залишаться в обігу, їх не треба буде обмінювати на нові, відкликати їх теж ніхто не збирається. Про це йдеться в повідомленні посольства США в Україні.
Тепер на купюрі переважають синій, сірий і оранжевий кольори. Відтепер у банкноти є додаткові елементи, що підвищують її захист від фальшивомонетників.
На банкноті з’явиться синя 3-D смуга, на якій буде зображено дзвін і цифра 100. На цій стрічці з голограмами крім малюнка Дзвону Свободи – одного з символів незалежності США – буде зображена чорнильниця мідного кольору. При нахилі банкноти під певним кутом чорнильниця буде міняти колір на зелений, а дзвін – зникати. Незмінним залишиться тільки портрет Бенджаміна Франкліна, одного з батьків-засновників США.
Всі ці нововведення підвищили вартість виробництва купюри з 11 до 14 центів. Але ФРС США змушена піти на такі витрати, оскільки вона зіткнулася з необхідністю підвищити захист купюри від фальшивомонетників. В даний момент триває виробництво старих фальшивих купюр, зроблених з незвичайною точністю.
Через місяць в США введуть в обіг нову 100-доларову банкноту (ФОТО)
На думку правоохоронних органів США, їх виробництво зосереджене в Північній Кореї. Ці купюри звичайне око не може відрізнити від справжніх, потрібна професійна експертиза. За даними Секретної Служби США – агентства, що займається контролем за чистотою американської валюти, фальшивих доларів в обігу не багато, всього частки відсотка. Але в країну продовжують прибувати високоточні підробки за океану.
Нова купюра розроблялася з 2003 року. Старі банкноти будуть поступово вилучатися по мірі їх проходження через ФРС. Оновлена ​​банкнота повинна була увійти в обіг ще в 2010 році, але цього не сталося. Бюро гравірування і друку міністерства фінансів США повідомило тоді, що друк нових банкнот довелося зупинити через технічний збій в устаткуванні.
Через місяць в США введуть в обіг нову 100-доларову банкноту (ФОТО)
На даний момент американський долар є найпоширенішою валютою в світі. Вона навіть служить основною валютою в низці країн. Всього в обігу знаходиться 1,18 трлн доларів готівкою. За останні 5 років кількість доларів, що знаходяться в обігу збільшилося на 42%. І це при тому, що обсяг готівкового грошового обігу в США становить 7% ВВП.
І найпопулярнішою асигнацією є 100-доларова. За офіційними даними, до двох третин стодоларових купюр знаходяться в обігу за межами Сполучених Штатів. До кінця 2012 року обсяг всіх надрукованих стодоларових купюр становив 863 млрд доларів, тобто, всього в обігу було 8,63 млрд банкнот номіналом 100 доларів.
У 2010 році вперше в історії стодоларових банкнот було надруковано більше, ніж однодоларових.
Попит на готівкові долари особливо високий у бідних країнах або в тих, які переживають кризу або перебувають на межі кризи.
Через місяць в США введуть в обіг нову 100-доларову банкноту (ФОТО)
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас