Для вирішення питання в районному суді потрібно віддати $1,5-2 тис. - адвокати — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Для вирішення питання в районному суді потрібно віддати $1,5-2 тис. - адвокати

Кримінал
1267
За звичайну справу в районному суді доведеться віддати $1,5–2 тис., в апеляційних — $3–5 тис. кожному судді.
На думку правозахисника Едуарда Багірова, половина рішень в наших судах виноситься за винагороду. «Не всі судді хабарники. Але в кожному суді є 2–5 суддів, які виносять будь-які ухвали. Вони і визначають цінову політику на цьому ринку», — говорить Багіров.
За словами Монтян, середня ціна справ, якими зараз завалені суди, — $2 тис., пишуть «Вести». «За звичайну справу в районному суді доведеться віддати $1,5–2 тис., в апеляційних — $3–5 тис. кожному судді. Ну а у Вищому на дрібниці не розмінюються і беруть чимало. Це може доходити і до мільйонів», — говорить Монтян.
За словами Багірова, від ДТП можна відкупитися за $5–20 тис., від крупного шахрайства, наприклад, з будівельною аферою — від $100 тис.
Адвокати говорять, що зловити суддю на хабарі не так-то і просто. «Якщо суддя ні з ким не свариться у себе в суді, не має конфліктів з вищестоящими судами, то він спокійно ділиться з ким треба і творить, що хоче. А якщо суддів публічно ловлять на хабарі — це не що інше, як внутрішні розборки», — вважає адвокат Тетяна Монтян.
Передавати винагороди можуть лише надійні люди. «Це перевірені адвокати, родичі, хороші друзі. До речі, замість грошей можуть просто передавати цінні папери або права на землю або в бізнесі», — говорить Багіров.
«Також є люди, які працюють по конкретних судах, заносять туди гроші. Їх не бояться і довіряють. А самі гроші в конвертах у наш час лише розумово відсталі передають, зараз це роблять за допомогою електронних платежів, через картки», — додає Монтян.
Судді на правах анонімності скаржаться, що брати гроші їх змушує «убогість» – зарплати-то у них «всього лише» разів у три вищі, ніж середні в країні.
«Ми на скріпки, папір, ксерокс, конверти, ручки і інше скидаємося з власної кишені. Інколи за свій кошт доводиться і кабінет ремонтувати, аби люди не лякалися. Зараз зарплата у нас 10–12 тис. грн. Але для сім’ї це не так багато», — скаржиться суддя одного з райсудів.
За матеріалами:
Вісті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас