Українська іпотека в 5 разів дорожча від американської — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українська іпотека в 5 разів дорожча від американської

Кредит&Депозит
2268
Згідно з результатами досліджень іпотечного агентства Freddie Mac, ставки по іпотечному кредитуванню в Україні в п’ять разів більші, ніж США. Варто зазначити, що цього року в США ставки з іпотечного кредитування різко зросли до максимального за два роки рівня, але все одно виявилися нижчими, ніж в Україні.
У США середня ставка за житловими кредитами з терміном погашення в 30 років зросла до позначки 4,58%, хоча в вульгарному році ця ставка перебувала біля позначки 3,66%. Іпотечна ставка терміном на 15 років в Америці становить близько 3,6%.
Агентство Freddie Mac зазначає, що зліт іпотечних ставок у США безпосередньо пов’язаний з прибутковістю американських державних облігацій. За останні місяці прибутковість американських облігацій різко зросла, що і спричинило підвищення ставок на ринку іпотеки.
Для порівняння, в Україні реальна ставка по іпотечних позиках становить близько 23%. Ця цифра у п’ять разів перевищує аналогічний показник у США. Варто зазначити, що трохи нижчі ставки пропонують ті банки, які співпрацюють з Державною іпотечною установою.
Експерти вважають, що така значна різниця пояснюється загальними ризиками, які притаманні українській економіці. А також тим, що в США іпотечний ринок більш розвинений, а економіка більш стабільна.
Нагадаємо, що 31 липня ставка за кредитами на придбання житла знизилася до 23,96%. У порівнянні з даними за 12 липня (24,04%) зниження склало 0,08%. Експерти відзначали, що нинішній рівень – найнижчий з кінця серпня 2012 року, коли почалося підвищення вартості іпотечних кредитів, викликане подорожчанням ресурсів на фінансовому ринку.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас