Балога: Якщо Москва не блефує, то спершу нехай забере свою військову базу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Балога: Якщо Москва не блефує, то спершу нехай забере свою військову базу

Світ
4822
Депутат Віктор Балога вважає, що Росія повинна прибрати свій флот з Криму, якщо дійсно перестане вважати Україну стратегічним партнером.
Про це він написав у Facebook, реагуючи на заяву радника президента РФ Сергія Глазьєва про те, що в разі підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом Україна перестане бути для Росії стратегічним партнером.
“Упевнений, в Україні будуть тільки раді, якщо північний сусід позбавить нас від труднощів, пов’язаних зі статусом “стратегічного партнера”. Тому що як мінімум останніх сто років він нам дуже дорого обходиться”, – написав Балога.
“І якщо Москва не блефує, то першим ділом потрібно забрати свою військову базу з території країни-нестратегічного партнера. Якщо ж вона Росії так дорога, то українській владі треба запропонувати перевести питання в суто ринкову площину”, – заявив депутат.
Балога визнав, що особисто йому “більше подобається перший варіант”.
“Але, якщо говорити мовою цифр, то США платить своєму стратегічному партнеру Південній Кореї 12,6 мільярдів доларів за оренду більш ніж 20 тисяч гектарів землі. Чомусь не впевнений, що Росія зможе платити нам – своєму нестратегічному партнеру – аналогічну суму за майже 15 тисяч гектарів в Криму “, – підкреслив він.
На думку Балоги, “Кремль боїться євроінтеграції України ще і з тієї причини, що європейські стандарти життя підійдуть впритул до кордону РФ”.
“А це означає, що на заході Росії від Брянська до Краснодара утворюється велика європейська дуга. Тобто територія, яка буде почувати вплив ЄС, де громадяни і бізнес не бояться влади, а керівники держави є лише найманими працівниками, а не царями”, – вважає політик.
“А вплив від такого сусідства для Росії – набагато більша небезпека, ніж посилення опозиції чи навіть ослаблення економіки. Такий сценарій вже не просто унеможливлює реставрацію імперії, а й ставить під загрозу існування сучасної політичної системи в самій Росії”, – вважає Балога.
За матеріалами:
Українська правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас