Капіталізація автовиробника електрокарів Tesla Motors досягла $ 20 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Капіталізація автовиробника електрокарів Tesla Motors досягла $ 20 млрд

Фондовий ринок
2896
Капіталізація американського автовиробника електрокарів Tesla Motors досягла $ 20 млрд на тлі оптимізму інвесторів, пов’язаного з позитивними новинами про зростання продажів автомобілів і розширення діяльності компанії на ринки Європи та Китаю.
Для порівняння, у концерну General Motors капіталізація становить $ 48,3 млрд, у Ford – $ 64,6 млрд. Нагадаємо, що в травні Tesla оцінили в $8,8 млрд. Таким чином, компанія обійшла відповідні показники таких європейських старожилів галузі, як концерн Fiat і альянс PSA Peugeot-Citroen.
Котирування підросли на 1,5% і закрилися на позначці $ 164,22 в Нью-Йорку. Під час внутрішньоденної торгівлі акції піднімалися на 6,9% до позначки в $ 173. У підсумку на закритті біржі капіталізація Tesla Motors склала $ 19,9 млрд.
Акції каліфорнійського автовендора, що вийшов на IPO в 2010 р., за рік зросли майже в п’ять разів. Компанії, яка названа на честь винахідника у галузі електротехніки, інженера і фізика Нікола Тесли, була заснована всього 10 років тому, але за цей час подолала величезний шлях, довівши багатьом, що достатньо складна і проблемна галузь електрокарів може бути прибутковою, а продукція – затребуваною покупцями. Цього року Tesla планує поставити 21 тис. автомобілів седана Model S і подвоїти це число в 2014 р. Гендиректор компанії Елон Маск констатує, що попит на флагманський електрокар, цінник на який починається від $ 70 тис., настільки високий, що компанія ледь-ледь встигає задовольняти його.
“Tesla – це Apple в автоіндустрії. Їй вдалося схрестити автомобільну та технологічну складові в єдиний першокласний товар, – коментує Алан Баум, незалежний аналітик компанії Baum & Associates з Мічигану. – Обгрунтовано чи ні, але очікують від компанії багато чого”.
Біржова планка, підкорена компанією цього року, відправиться в скарбничку досягнень поряд з третім місцем у рейтингу найбільш продаваних седанів на території США, підігріваючи інтерес решти частини світу, повідомляє Бен Калло, аналітик з Robert W. Baird & Co, Сан-Франциско. Експерт підняв рейтинг компанії до рівня outperform.
За продажами та обсягами виробництва Tesla знаходиться не в топі. Воно й зрозуміло – компанія молода, та й лінійка авто фактично представлена ​​єдиним електрокаром-флагманом в особі Model S. За показником ринкової вартості виробник електричних авто знаходиться на 13-му місці, позаду Kia Motors і попереду Suzuki Motor Corp, Mazda Motor Corp., Fiat SpA.
Капіталізація автовиробника електрокарів Tesla Motors досягла $ 20 млрд
Флагман Tesla Motors, Tesla Model S, визнаний журналом Motor Trend “Машиною року”. Видання Consumer Reports визнав авто серед кращих коли-небудь тестованих машин, а раніше цього місяця Model S блискуче пройшла краш-тести і отримала найвищий бал (п’ять зірок), зберігши життя водію та пасажирам у будь-якій заданій ситуації.
Компанія провела вторинне розміщення акцій у травні, після публікації квартального звіту, де зафіксувала чистий прибуток. Це допомогло Tesla виділити близько $ 1 млрд на фінансування нових розробок та виплату боргу Міністерству енергетики на 9 років раніше встановленого терміну.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас