Глава МЗС Сирії: В разі збройної агресії країна не капітулює і захищатиметься — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Глава МЗС Сирії: В разі збройної агресії країна не капітулює і захищатиметься

Світ
2453
У разі збройної агресії НАТО Сирія «не капітулює і буде захищатися всіма наявними у неї засобами”, заявив сьогодні на прес-конференції в Дамаску міністр закордонних справ республіки Валід Муаллем. “Ті, хто замишляє нанесення ударів по Сирії, розраховує зруйнувати єдність між керівництвом, армією і народом. Однак це ілюзія, цього не відбудеться”, – уточнив глава МЗС.
“Я сумніваюся, що на Заході планують військову акцію проти Дамаска, але в будь-якому разі, вона не зупинить антитерористичну операцію, яку проводить сирійська армія на підступах до Дамаску. Ми не можемо миритися з тим, що бойовики обстрілюють житлові квартали столиці – Джермана і Касаа”, – уточнив Муаллем.
За його оцінкою, будь-який військовий удар по Сирії з метою встановлення “рівноваги сил” між урядовими військами і бойовиками є ілюзією. “Якщо метою іноземного військового вторгнення є встановлення балансу, то це – помилка”, – підкреслив глава МЗС САР.
Він додав, що Сирія продовжить використовувати військову силу для придушення опору заколотників незважаючи на потенційну загрозу іноземного вторгнення. Муаллем зазначив, що удар по САР буде служити інтересам міжнародного терористичного угрупування “Аль-Каїда”.
Муаллем також заявив, що у разі збройної агресії НАТО Сирія “не капітулює і буде захищатися всіма наявними у неї засобами”.
“Ми готові і на військовому, і на народному рівні до можливих ударів і розраховуємо тільки на власні сили”, – зазначив глава МЗС.
Він попередив, що Сирія “не стане ласим шматком, у її громадян є, що захищати і є чим захищатися”.
Як вважає Муаллем, “в агресії проти Сирії та продовженні конфлікту на сирійській землі зацікавлена більше всіх інших одна держава – Ізраїль”. На його думку, ізраїльська позиція вплинула на рішення Сполучених Штатів відкласти намічені на 28 серпня переговори з Росією, присвячені політичному врегулюванню сирійської кризи. “Це ізраїльське, а не американське рішення”, – сказав Муаллем.
Торкаючись войовничих заяв міністра закордонних справ Туреччини Ахмета Давутоглу, дипломат пов’язав “мілітаристську істерику” в Анкарі з “провалом планів прем’єр-міністра Тайіпа Ердогана щодо Єгипту, де був відсторонений від влади ісламістський режим”. Муаллем допустив, що “Ердоган хоче компенсувати таким чином завдану йому поразку”.
У чому зацікавлені США
Валід Муаллем також заявив, що Сирія “зацікавлена ​​в міжнародному розслідуванні фактів застосування бойовиками хімічної зброї”. “Це відповідає нашим національним інтересам”, – додав міністр закордонних справ республіки, коментуючи прибуття в країну групи інспекторів ООН.
За словами міністра, Сирія “не чинить перешкод роботі оонівських інспекторів і дозволила їм всі поїздки в околицях Дамаску”. В останні дні, повідомив глава МЗС САР, експерти відвідали чотири райони в Східній Гуті і передмісті Муадамія.
Як повідомив Муаллем, місію ООН в Сирії призупинено до середи. За його словами, це пов’язано з тим, що бойовики не змогли надати гарантії безпеки інспекторам ООН.
Глава МЗС Сирії спростував “усі звинувачення Заходу у використанні сирійською армією хімічних боєприпасів проти власного народу”. За словами міністра, “немає жодної країни в світі, яка б застосувала ЗМЗ проти населення”.
“Я заявив про це у телефонній розмові, що відбулася днями з держсекретарем США Джоном Керрі”, – сказав Муаллем.
За словами глави МЗС САР, США не хочуть вирішити сирійську кризу політичним шляхом і зацікавлені у продовженні нагнітання напруженості.
Подальший розвиток конфлікту в Сирії в інтересах Вашингтона і “поточні події ясно говорять про це”, підкреслив міністр.
Побоювання Йорданії
Сирійське керівництво не бачить сенсу в заявах про необхідність захисту території Йорданії у разі її участі у військовій операції, в тому числі з використанням ракетних комплексів “Петріот”. Глава МЗС Сирії Валід Муаллем запевнив сьогодні, що Дамаск не вважає можливим нанесення ударів по сусідній країні при будь-якому розвитку подій.
“На йорданській території проживає значна кількість наших громадян”, – підкреслив Муаллем.
Відносини Росії та Сирії
Відносини між Росією і Сирією “носять історичний характер і впорядковані десятиліттями співробітництва”, зазначив на прес-конференції в Дамаску міністр закордонних справ республіки Валід Муаллем.
“Між Москвою і Дамаском підтримується тісна координація на всіх рівнях – по телефону і дипломатичних каналах”, – уточнив глава МЗС.
За його словами, “всі угоди і договори, які були підписані ще за Радянського Союзу, дотримуються сторонами”.
Раніше глава МЗС Росії Сергій Лавров закликав Захід за підтримки того чи іншого режиму йти від особистих пристрастей і від принципу “переможець завжди правий”.
Сьогодні офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич, коментуючи рішення Вашингтона відкласти зустріч російсько-американських експертів у Гаазі по скликанню міжнародної конференції з Сирії заявив, що США заохочує сирійську опозицію на непоступливість у переговорному процесі в очікуванні силового зовнішнього втручання. Дипломат нагадав, що організація переговорів була обговорена главами зовнішньополітичних відомств Росії та США ще 9 серпня.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас