У Швеції вирішили посилити банківські правила — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Швеції вирішили посилити банківські правила

Світ
612
Регулятори збираються зобов’язати банки підкорятися ще суворішим вимогам. Це при тому, що банківська система Швеції вважається найстабільнішою у світі і регулюється найсуворішими правилами.
Міністр Швеції у справах фінансових ринків Петер Норман запропонував низку заходів щодо зміцнення стабільності в банківській сфері, найбільшій в економіці Швеції. Серед цих заходів – надання фінансовому регулюючому органу країни більше механізмів впливу і подальше підвищення вимог до мінімального капіталу банків.
“Незважаючи на вжиті заходи по зміцненню нагляду за банками і посилення правил для них, ризики, яких ми намагаємося уникнути подібними способами, також посилилися, а значить, може виникнути необхідність у майбутньому підвищити вимоги до фінансового сектору, – зазначили в газеті Dagens Nyheter. – Наприклад, це може бути підвищення мінімального обсягу капіталу першого рівня”.
Згідно з програмою, запропонованою шведською владою, в 2013 році Nordea Bank AB, Swedbank AB, Swenska Handelsbanken AB і SEB AB повинні досягти рівня достатності капіталу в 10%, а вже через два роки – з 1 січня 2015 року – 12%.
При цьому Swedbank ставить за мету рівень достатності капіталу від 13 до 15%.
Правилами Базельського комітету з банківського нагляду, який очолює голова шведського Центробанку Стефан Інгвес, цей рівень встановлено на позначці 7%, і досягти його банки зобов’язані до 2019 року.
Нагадаємо, що європейські банки зіткнулися з важким для них тягарем Базельського комітету. Найбільшим європейським банкам необхідно урізати активи на 661 млрд євро і залучити 47 млрд євро нового капіталу протягом найближчих п’яти років. У числі провідних фінансових організацій регіону, відчувають найбільші потреби в новому капіталі Deutsche Bank, Credit Agricole і Barclays.
За матеріалами:
bloomberg.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас