Завдяки зниженню експортного мита в Україні буде вигідніше вирощувати худобу, - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Завдяки зниженню експортного мита в Україні буде вигідніше вирощувати худобу, - експерти

Аграрний ринок
565
Зниження експортного мита на живу худобу дозволить наростити експорт і відкрити нові ринки збуту для вітчизняного скотарства. Як повідомили експерти, це також допоможе підвищити закупівельну ціну на молоко в Україні. Тому виникне ще одна передумова для нарощування поголів’я худоби.
За словами експерта аграрних ринків асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Аліни Жарко, рішення уряду знизити експортне мито з 25% до 5% має позитивно вплинути на тваринництво.
“Зниження експортного мита дозволить відкрити нові канали збуту ВРХ. Однак нарощування поставок живих тварин за кордон відбуватиметься поступово. Адже потрібно добре відпрацювати логістичні та збутові схеми, зарекомендувати себе якістю свого товару і сумлінним виконанням термінів та умов контракту”, – підкреслила Жарко.
Експерт також зазначила, що збільшення експорту сприятиме зростанню попиту на худобу всередині країни. А це з часом дозволить виробити економічно обгрунтовані закупівельні ціни на живих тварин.
У свою чергу, глава комітету економістів України Андрій Новак стверджує, що це рішення уряду буде стимулювати вітчизняне скотарство в цілому.
“Це той крок, який в стратегічному плані необхідно було зробити для розвитку скотарства. І зниження експортного мита – перспективне рішення. Адже воно може зацікавити вітчизняних сільгоспвиробників та інвесторів займатися цим напрямком тваринництва”, – підкреслив Новак.
Однак економіст відзначає, що в першу чергу потрібно починати з підтримки внутрішнього виробництва. Оскільки це перший економічний цикл. А вже потім переходити до другого економічному циклу – продажу на внутрішньому і зовнішньому ринках.
З ним погоджується і експерт аграрного бізнесу Андрій Китаєв. Він додає, що в напрямку підтримки внутрішнього виробництва держава робить необхідні кроки. Наприклад, вже другий рік виплачується дотація за утримання та вирощування молодняка ВРХ.
“Ми бачимо, що завдяки діям уряду в Україні поступово відроджується скотарство. Так, за півроку поголів’я ВРХ в усіх категоріях господарств зросло на 3,3%. І зниження експортного мита стане ще одним додатковим стимулом для закріплення нарощування поголів’я ВРХ”, – підсумував Китаєв.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас