Знову рятуйте Грецію: їй може знадобитися додаткова допомога в 10 млрд євро — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Знову рятуйте Грецію: їй може знадобитися додаткова допомога в 10 млрд євро

Світ
361
Греції може знадобитися третій пакет фінансової допомоги, однак вона не буде приймати нових заходів жорсткої економії. Про це заявив міністр фінансів Греції Янніс Стурнарас.
Якщо з’явиться необхідність подальшої підтримки Греції, загальна сума складе близько 10 млрд євро ($ 13,4 млрд) або набагато менше, ніж це було передбачено попередніми програмами, заявив Янніс Стурнарас.
Греція вже отримала два пакети фінансової допомоги на загальну суму 240 млрд євро. Тим часом Ангела Меркель попередила про небезпеку подальшого списування грецьких боргів.
Канцлер Німеччини заявила, що так звана “стрижка” боргу Греції небезпечна поганими наслідками для стабільності єврозони, де почала зростати впевненість інвесторів після декількох років хвилювань за майбутнє єдиної валюти, коли доводилося виручати ряд країн, остання з яких Кіпр.
“Я рішуче виступаю проти “стрижки”, – заявила Ангела Меркель, – Це може спровокувати ефект доміно, коли невизначеність в зоні євро призведе до того, що готовність приватних інвесторів вкладати в проекти спаде до нуля”.
Канцлер зробила цю заяву після того, як міністр фінансів Німеччини Вольфанг Шойбле озвучив свій прогноз, що Греції буде потрібна додаткова фінансова допомога, щоб заповнити прогалини в своєму бюджеті.
Питання допомоги викликає запеклі дебати в Німеччині, на тлі того, що 22 вересня там мають відбутися парламентські вибори. Багато німців вважають, що вони внесли вже досить у фінансові пакети для інших країн. За підрахунками Міжнародного валютного фонду минулого місяця, Греції буде потрібно близько 11 млрд євро в 2014-15 рр..
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас