У мережі Bitcoin виявили «ефект Матфея» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У мережі Bitcoin виявили «ефект Матфея»

Світ
8479
Угорські вчені виявили, що в платіжній системі Bitcoin спостерігається той же «ефект Матфея», що і в більшості сучасних економік: багаті стають ще багатшими, а бідні – біднішими. Дослідження доступне у вигляді препринта, викладеного в архіві Корнуельського університету.
Дані про транзакції в системі публічно доступні для дослідження. Вчені аналізували ці дані, представивши їх у вигляді графа: кожному з учасників Bitcoin в ньому відповідав індивідуальний вузол, а зв’язки між вузлами відповідали транзакціям. Після складання графа вчені спостерігали, як він еволюціонує.
В історії Bitcoin вчені виявили дві фази: до того, як в 2011 про платіжну систему повідомили багато ЗМІ і з’явилася можливість обміняти біткойни на реальну валюту, в ній були активні тільки окремі ентузіасти. Однак після 2011 року мережа пережила наплив нових учасників.
У цій другій фазі, яка триває досі, вчені виявили, що вузли з великим числом зв’язків нарощують зв’язки швидше, ніж інші. Таку залежність багато економістів називають «ефект Матфея», апелюючи до слів з відповідного Євангелія («бо всякому, хто має, дасться і збільшиться, а в того, хто не має, заберуть і те, що має»). За словами вчених, ця властивість може побічно вказувати на близькість «економіки біткойнів» до звичайної економіки, в якій використовується реальна валюта.
Біткойн – це розподілена електронна платіжна система, в яку входять рівноправні учасники. Її платіжну одиницю часто називають віртуальною валютою або «криптовалютою». Особливістю системи є можливість емісії нових біткойнів будь-яким учасником мережі, яка, однак, обмежена самим алгоритмом і обчислювальними потужностями комп’ютерів.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас