Американці зробили прорив у створенні гнучких гаджетів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Американці зробили прорив у створенні гнучких гаджетів

Технології&Авто
3844
Група вчених Техаського університету показала один з ключових елементів, який зможе дати старт стрімкій еволюції гнучкої електроніки – радіомодуль із графену, який функціонує досить швидко для того, щоб транслювати, приймати і обробляти сигнали зв’язку.
На роль матеріалу для створення гнучких електронних схем є безліч кандидатів, проте у всіх є проблеми. Одні матеріали не дають можливості створити досить швидкі схеми, інші дозволяють це зробити, однак ціна таких деталей виявляється надмірно високою для масового виробництва.
За словами Діжі Акінванде, інженера з електротехніки та обчислювальної техніки Техаського університету в Остіні, керівника проекту, вченим вдалося знайти вихід із ситуації з допомогою графенових транзисторів. “Я думаю, що зараз ми цілком можемо говорити про гнучкі смартфони, планшети й інші пристрої зв’язку”, – підкреслив він.
Нагадаємо, що графен являє собою двовимірну решітку, створену з шару атомів вуглецю товщиною в один атом. Цей матеріал має незвичайні механічні та електричні властивості, завдяки чому багато хто називає його дуже перспективним для мікроелектроніки.
Повідомляється, що розробники зуміли розташувати деталі радіомодуля на гнучкій підкладці з полімеру і змусити їх перемикатися мільярди разів на секунду – з частотою 2,4 ГГц для технології Bluetooth і 1 ГГц для мобільного зв’язку. При цьому максимум частоти дійшов до 25 ГГц.
Головним завданням групи Акінванде було домогтися якомога нижчої ціни виробництва. Це їм вдалося завдяки певній послідовності під час виробництва. Спочатку вчені створювали необхідні структури – електроди і затвори транзисторів – на пластиковій підкладці, в той же час готуючи великі аркуші графену на металі.
Потім графен переносили на пластикову підкладку. На останньому етапі комбінована структура покривалася водонепроникним шаром. Акінванде пояснив, що дешевизна цього методу полягає у відсутності необхідності обробляти сам графен.
На даний момент команда зайнята створенням 3D-принтера, який дасть можливість друкувати гнучкі схеми на основі графену. За даними голови проекту, випуск таких компонентів можна буде почати приблизно через 5-10 років.
У середині липня Корреспондент.biz писав, що сенсорне майбутнє під загрозою, тому що на Землі закінчується ключовий компонент сучасних дисплеїв.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас