Американці запідозрили російський Microsoft у виплаті відкатів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Американці запідозрили російський Microsoft у виплаті відкатів

Кримінал
773
Департамент юстиції США і Комісія з цінних паперів і бірж підозрюють корпорацію Microsoft в корупції при укладанні контрактів в Росії. За даними The Wall Street Journal, правоохоронні органи отримали інформацію про можливі порушення з боку російського офісу Microsoft і його дистриб’юторів в березні 2013 року.
Зокрема, в департамент юстиції надійшов анонімний електронний лист з повідомленням про виплату одним з дистриб’юторів відкатів на адресу менеджерів “державної телекомунікаційної компанії” (назва джерела WSJ не уточнили – ред.). Метою виплат було укладення контракту, зазначено в матеріалах слідства.
Розслідування корупційних практик в Microsoft проводиться в глобальному масштабі і крім Росії зачіпає роботу офісів у Пакистані, Румунії та Китаї. Юридичною базою звинувачення став Foreign Corrupt Practices Act – американський закон, що забороняє корпораціям проводити виплати на адресу іноземних чиновників, у тому числі через посередників.
Департамент юстиції і SEC відмовилися коментувати слідчі дії. У штаб-квартирі Microsoft заявили, що співпрацюють з правоохоронними органами.
У березні 2013 року влада США почала розслідування стосовно Microsoft за підозрою в дачі хабарів представникам урядів Китаю, Румунії та Італії в обмін на отримання вигідних контрактів. Повідомлялося, що розслідування перебуває на попередній стадії, ніяких звинувачень компанії або її діловим партнерам пред’явлено не було.
Розслідування почалося після того, як один колишній співробітник Microsoft в Китаї повідомив американським слідчим у 2012 році про те, що його колега в КНР нібито доручив йому дати відкат місцевим чиновникам за укладення вигідних контрактів.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас