У Латвії анонсували створення циганських селищ - там будуть добувати торф і заморожувати продукти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Латвії анонсували створення циганських селищ - там будуть добувати торф і заморожувати продукти

Світ
400
Циганські селища можуть з’явитися в Латвії вже в 2016 році. Про це в ефірі «Латвійського Радіо-4» заявив верховний комісар міжнародного союзу ромів Нормунд Рудевич. Він переконаний, що ця ідея допоможе зберегти циганську спільність, мову і культуру.
Жителі таких поселень, за словами Рудевича, могли б займатися підприємницькою діяльністю, наприклад, видобутком торфу і сапропелю або глибоким заморожуванням продуктів харчування. При цьому вони повинні будуть слідувати циганськими законами і підкорятися раді старійшин.
Реалізувати проект планується на гроші європейських фондів. За інформацією Рудевича, всього на території Латвії може бути створено три-чотири селища ромів, про що є домовленості з кількома самоуправліннями (назвати їх він не зміг). Також невідомо, чи будуть спеціально для цього зводити нові житлові та виробничі будівлі, чи планується використовувати вже наявні.
Про ідею будівництва в республіці циганських селищ стало відомо ще в липні. Цю ініціативу, як повідомлялося, підтримав місцевий омбудсмен Юріс Янсонс. Він пояснив, що попередні методи інтеграції ромів були «не особливо ефективними», так як їх розробники «не розуміли культури цих людей».
З 2007 по 2012 роки Євросоюз виділив на програми по зменшенню соціальної відчуженості циган у Латвії близько одного мільйона латів (1,4 мільйона євро). Минулої осені омбудсмен констатував, що ці гроші були витрачені даремно. За його інформацією, за час дії проекту з живучих в Латвії 8,5 тисячі циган тільки 13 пройшли навчання і отримали водійські права категорії «B», 20 осіб освоїли латиську мову, ще 13 навчилися професії швачки.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас