Німеччина зупинила фіндопомогу Єгипту на невизначений термін у зв'язку з подіями в країні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Німеччина зупинила фіндопомогу Єгипту на невизначений термін у зв'язку з подіями в країні

Світ
167
ФРН “заморозила” фінансову допомогу Єгипту, що виділялася для підтримки відновлення країни, на невизначений термін у зв’язку з останніми подіями. Про це повідомив представник Міністерства закордонних справ у Берліні Мартін Шефер. За його словами, відновлення фінансування послідує тільки на умовах дотримання Каїром прав людини і відсутності обмежень для свободи преси. Шефер додав, що кошти німецьких платників податків виділялися Єгипту з 2011 р. після повалення екс-президента Хосні Мубарака, щоб “полегшити процес переходу країни до демократії”, передає Reuters.
Тим часом дипломати країн – членів Євросоюзу обговорюють позицію блоку з питання ситуації в Єгипті, де вже тиждень тривають криваві зіткнення між прихильниками екс-президента Мохаммеда Мурсі і співробітниками сил безпеки країни. Зустріч дипломатичних представників стартувала сьогодні в Брюсселі. Очікується, що дипломати розроблять загальну базу для скоординованих заходів реагування ЄС на ситуацію в Єгипті. Заключне екстрене засідання міністрів закордонних справ країн ЄС з даного питання, за попередніми даними, може відбутися ще до кінця поточного тижня.
ЄС залишається найбільшим джерелом допомоги, кредитів, бізнесу та туризму для Єгипту. Торік сума спільної допомоги і позик з боку ЄС та її членів на користь Єгипту склала 5 млрд євро.
Черговий сплеск насильства стався 14 і 15 серпня 2013 р., коли армія почала ліквідацію наметових містечок, організованих прихильниками Мурсі на знак протесту проти “військового перевороту” 3 липня, коли президент був усунений від влади в результаті ультиматуму військових. У ході цієї операції загинули 638 осіб. Міністерство оборони Єгипту заявило, що армійським підрозділам дозволена стрільба бойовими патронами “в рамках закону” при придушенні опору.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас