Німеччина визнала Bitcoin грошима — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Німеччина визнала Bitcoin грошима

Світ
2065
Міністерство фінансів Німеччини прийняло рішення винести ухвалу, згідно з якою віртуальна інтернет-валюта Bitcoin з законодавчої точки зору в Німеччині являє собою “одиницю фінансового обліку”, тобто технічно може бути визнана в якості одного з різновидів грошей.
У міністерстві кажуть, що Bitcoin з юридичної точки зору являють собою різновид “приватного вкладу”, а отримання Bitcoin через інтернет являє собою “створення приватного грошового рахунку”.
Крім цього, міністерство пояснило, що німецькі платники податків на практиці працюють з Bitcoin більше року і при цьому вони звільняються від 25%-го прибуткового податку, який би вони сплачували з звичайних грошових операцій.
З іншого боку, курс Bitcoin вкрай нестабільний і зворотним боком відходу від оподаткування є ризик втрати грошей за рахунок падіння курсу.
Проте, німецькі податківці і мінфін мають намір протягом року підігнати податкову базу під bitcoin, щоб і інтернет-валюта для німців була оподатковуваною системою кредитно-грошового обігу. Як саме це буде зроблено, враховуючи характер bitcoin-перерахунків а-ля “ти-мені, я-тобі” не зовсім зрозуміло, але німецькі фінансисти говорять, що працюють над відповідними рішеннями.
Нагадаємо, на минулому тижні управління фінансових послуг Нью-Йорка (DFS) зацікавило зростаюче число махінацій, пов’язаних з віртуальними валютами і відправило запити більш ніж в 20 компаній, що працюють з Bitcoin.
На початку цього місяця американський федеральний суд виніс ухвалу, згідно з якою інтернет-валюта Bitcoin відповідає критерію “форма грошей” в американському законодавстві. Прецедентне право в США тепер дозволяє починати безліч судових процесів, пов’язаних з Bitcoin як платіжним засобом.
Раніше Комісія з цінних паперів і бірж вже звинуватила творця фонду Bitcoin Savings and Trust (BTCST) жителя Техасу Трендона Шевірса в організації фінансової піраміди з використанням Bitcoin. Він звинувачувався в шахрайських інвестиціях і обміні більш ніж 700 тисяч віртуальних біткоінів в період з 2011 по 2012 роки.
Зараз же суд США виніс прецедентне визначення за яким Bitcoin – це форма платіжного засобу і на неї можуть поширюватися фінансові закони і норми.
“Очевидно, що Bitcoin можуть використовуватися як гроші, на них купуються товари і послуги, а також виплачуються дивіденди. Єдине обмеження Bitcoin в тому, що працювати з цим засобом можна лише там, де він приймається”, – йдеться у визначенні суду.
Також суд визнав, що житель Техасу причетний до організації шахрайської схеми і особисто збагатився приблизно на 4,5 млн доларів за рахунок створення піраміди, отримання відсотків і гри на різницях курсів. Крім того, суд вирішив, що Шевірс навмисне працював з bitcoin, щоб у разі небезпеки послатися на прогалини в законодавстві і новизну самої віртуальної валюти як такої.
За матеріалами:
cybersecurity.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас