Китай розслідує роботу американських IT-гігантів, побоюючись витоків даних — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Китай розслідує роботу американських IT-гігантів, побоюючись витоків даних

Світ
404
Міністерство громадської безпеки Китаю і урядовий дослідний центр готуються почати слідство відносно IBM Corp, Oracle Corp і EMC Corp у зв’язку з можливими проблемами у сфері безпеки, написала державна газета Shanghai Securities News у п’ятницю.
Стаття з’явилася після повідомлення колишнього найманого співробітника американських спецслужб Едварда Сноудена про широку діяльності Національного агентства безпеки (НАБ) США по збору даних і про те, що відомство проникло в мережеву інфраструктуру університетів Китаю та Гонконгу.
Як повідомляє Reuters, документи, представлені Сноуденом, вказують на те, що НАБ має доступ до величезних масивів інтернет-даних, у тому числі електронних поштових скриньок, чатів та відео-сервісів, що надаються великими компаніями, в тому числі Facebook і Google, в рамках програми Prism.
“Зараз через їх технологічні переваги багато з наших базових інформаційних систем базуються на іноземному програмному забезпеченні і техніці, проте скандал з Prism передбачає проблеми в сфері безпеки”, – цитує газета анонімне джерело.
IBM, Oracle і EMC не були негайно доступні для коментарів.
Китай, неодноразово обвинувачений США в незаконних хакерських операціях, отримав після заяв Сноудена доводи, які використовуються Пекіном для докорів Вашингтону в лицемірстві.
Зазначимо, що повідомлення про атаки китайських хакерів на США надходять вже досить давно, однак нещодавно з’явилися повідомлення і про аналогічні дії з боку США стосовно Китаю. Так, на початку червня глава Пентагону звинуватив владу Китаю в причетності до кібершпіонажу.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас