Іран оцінює свої запаси нафти і газу в $1,8 трлн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Іран оцінює свої запаси нафти і газу в $1,8 трлн

Енергетика
222
Заступник міністра нафти Ісламської Республіки Іран Ахмад Галебані заявив, що уряд оцінює загальну вартість запасів нафти і газу в 1,8 трлн дол. Про це повідомило іранське інформаційне агентство “Мехр”.
“Ця цифра розрахована на основі поточних світових цін на нафту і газ, – заявив заступник міністра. – Ця сума приблизно дорівнює доходу, отриманого Іраном від продажу нафти за останні сто років”.
У серпневій доповіді Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) повідомлялося, що видобуток нафти минулого місяця склав 2,68 млн барелів на добу. Галебані також додав, що “за останні пару років” були розвідані запаси на 18,6 млрд барелів.
Заступник міністра нафти повідомив, що минулого року ймовірність виявлення нафти в ході геологорозвідувальних кампаній склала 90%, країна займає перше місце за якістю технологій розвідування вуглеводнів.
“Це свідчить про величезний потенціал нафтової промисловості Ірану та неефективності міжнародних санкцій”, – підкреслив Ахмад Галебані.
Міжнародне енергетичне агентство вважає, що з червня по липень видобуток нафти трохи скоротився, при цьому експорт зріс через підвищення попиту на нафту з боку азіатських економік.
Нагадаємо, ОПЕК прогнозує, що споживання нафти в світі в 2013 р. досягне рівня 89,71 млн бар./день, збільшившись відносно 2012 р. на 790 тис. бар./день (+0,89%).
У серпні представники ОПЕК підвищили власний прогноз споживання нафти світовою економікою на 60 тис. бар./день.
Міжнародне енергетичне агентство знизило свій прогноз щодо світового попиту на нафту в 2014 р. Згідно з новими оцінками МЕА, глобальне споживання нафти в наступному році зросте на 1,2% в порівнянні зі значеннями 2013 р. або на 1,1 млн барелів на день, до рівня в 92 млн барелів на день.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас