Американські вчені створили "розумні" вікна — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Американські вчені створили "розумні" вікна

Світ
4553
Учені з Національної лабораторії Лоуренса в Берклі створили покриття для вікон з наночастинок і літію, що дозволяє вікнам поглинати світло і тепло і перетворити їх на електрику.
Вчені відзначають, що їхні “розумні” вікна допоможуть знизити витрату енергії на опалення квартир взимку і їх охолодження в літній період.
Група фізиків під керівництвом Делії Міллірон представила новий вид скла, здатний вибірково поглинати тепло і світло і перетворювати їх на електричний струм.
“Розумне” вікно складається з наночастинок з оксидів індію та олова, з’єднаних з ними особливих “кульок” з кількох атомів ніобію, електроліту з літію, а також сітки з електродів, що керують “прозорістю” плівки.
Наночасткини можуть поглинати тепло і перетворювати його на струм, а кульки ніобію – звичайне світло.
При цьому поглинаючі властивості цих компонентів не постійні і залежать від того, чи є напруга в електродній сітці. Якщо її немає, то світло і тепло будуть проходити через вікно, а у протилежному випадку вони будуть поглинатися.
Дана властивість дозволяє використовувати такі вікна для вибіркового поглинання світла або тепла і збереження тепла або холоду.
Нагадаємо, раніше вчені сконструювали працюючий акумуляторний елемент на основі повітряно-сольової концепції.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас