Через "російську торгову війну" українські теплиці можуть збанкрутувати — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Через "російську торгову війну" українські теплиці можуть збанкрутувати

Аграрний ринок
1847
Відсутність експорту овочів у Росію може призвести до масових банкрутств найбільших тепличних комбінатів країни.
Про це пише “АПК-Інформ: овочі та фрукти”. За даними агентства, на частку РФ припадає не менше 80% всього обсягу міжнародної торгівлі свіжої та переробленої плодоовочевої продукції в Україні, і сформована ситуація загрожує для України втратою близько $ 30 млн виручки, яку країна щорічно отримує від експорту свіжої плодоовочевої продукції.
При цьому основна небезпека в даному випадку підстерігає тепличну галузь України.
Зараз на російській митниці сформувалися великі черги українських фур зі свіжими овочами та фруктами. Через посилення перевірок на проходження кордону потрібно витратити кілька днів і на 10% більше коштів, ніж раніше. Такі нововведення роблять постачання продукції на експорт до Росії абсолютно невигідними, і ті компанії, які не встигли завантажити машини, згідно з укладеними контрактами з російськими покупцями, повністю припинили роботу в даному напрямку.
Нагадаємо, формальної заборони на українські товари в Росії немає (принаймні, про неї ще не повідомлялось), а блокування здійснюється бюрократичним шляхом – додатковими перевірками, повторним зважуванням, взяттям проб, завантаженням-вивантаженням всього товару і т.д.
За матеріалами:
АПК-Інформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас