Українські авіакомпанії возили зброю до Сирії - NY Times — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українські авіакомпанії возили зброю до Сирії - NY Times

Світ
721
Українські авіакомпанії брали участь у доставці зброї, призначеної для сирійських повстанців, яку Судан продавав збройній сирійській опозиції через Катар і Туреччину.
Про це в понеділок, посилаючись на неназваних американських чиновників і співробітника з регіональної служби контролю польотів, написала американська газета The New York Times.
“Два американських чиновника сказали, що літаки під прапором України доставляли вантажі. Дані співробітника з регіональної служби контролю за польотами показують, що щонайменше три українських авіатранспортних компанії переправляли літаки з військовим вантажем в цьому році зі столиці Судану, Хартума, у військовий і цивільний аеродром у західній Туреччині”, – пише видання.
У той же час повідомляється, що представники двох із зазначених українських компаній заперечували поставки військових вантажів. У третій компанії не відповіли на телефонний дзвінок.
NY Times відзначає, що Судан продавав сирійцям зброю власного і китайського виробництва через Катар, який у свою чергу забезпечував постачання зброї повстанцям через територію Туреччини.
На думку експертів, Судан продав до Сирії, зокрема, зенітні ракети, снайперські гвинтівки і протитанкові засоби.
Офіційні представники Судану заперечують постачання зброї до Сирії. Відзначається також, що на країну поширюється міжнародне ембарго на постачання зброї. Катарські чиновники заявляють, що не мають інформації про участь їхньої країни в постачаннях зброї з Судану.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас