Біологи в США виростили зі стовбурових клітин серце — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Біологи в США виростили зі стовбурових клітин серце

589
Біологам з університету Піттсбурга вперше вдалося виростити штучне серце з перепрограмованих стовбурових клітин людини.
Лей Ян та її колеги з Піттсбурзького університету використовували в якості каркаса для майбутнього органу серце миші.
Ключовим кроком у реалізації цього завдання стало вирощування особливих “заготовок”, так званих MCP-клітин, здатних перетворюватися на три ключових тканини серця – гладкі м’язи, стінки судин і в так звані кардіоміоцити, основні м’язи органу.
Серце миші, яке повинно було послужити формою для нового органу, обробили комбінацією хімікатів, які знищили клітини і залишили “каркас”, який з’єднував їх.
Потім цей “шаблон” був заповнений клітинами-“заготовками” і спеціальними препаратами, що регулюють їх ріст. За тиждень більша частина цих клітин проникла всередину “шаблону” і закріпилася в ньому. Через 20 днів даний “каркас” перетворився на повноцінне серце, що пропускає через себе кров і скорочується 40-50 разів на хвилину.
“Одним з наших наступних завдань буде перевірка того, чи зможемо ми використовувати цю методику для вирощування фрагмента міокарда людини. Ми зможемо використовувати їх для заміни пошкоджених ділянок після серцевих нападів. Реалізація такого завдання значно простіша, ніж спробувати виростити повноцінне серце, так що вона не зажадає великої кількості клітин”, – підсумувала Ян.
Відзначимо, що в минулому місяці біологи з Японії розробили методику вирощування повноцінної “заготівлі” печінки з перепрограмованих стовбурових клітин. Вирощену “заготовку” можна пересаджувати в тіло миші або, в майбутньому, людини, що дозволить відновлювати цей орган при пошкодженні і хворобах.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас