Обама обмежить програми стеження американських спецслужб — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Обама обмежить програми стеження американських спецслужб

Світ
274
Президент США Барак Обама провів прес-конференцію в Білому домі, в ході якої озвучив кілька реформ, що стосуються нових норм прозорості роботи служб, що займаються інформаційною безпекою, в числі яких і скандально відоме Агентство нацбезпеки.
Чотири озвучені реформи стали відповіддю на дані, що сколихнули громадськість, від колишнього співробітника ЦРУ Едварда Сноудена, який злив у пресу численні програми, за допомогою яких американські спецслужби стежили за телекомунікаціями і фільтрували інтернет-трафік.
“Як Президент, я довіряю цим програмам, але необхідно, щоб і американські громадяни їм довіряли, – повідомив Президент США. – Наша розвідка сконцентрована насамперед на пошуку інформації, яка необхідна, щоб захистити наших громадян і в багатьох випадках – наших союзників”.
Запропоновані Президентом США реформи включають такі дії.
Зміна розділу 215 Закону про патріотизм, який є частиною законоположення, що дозволяє АНБ записувати телефонні розмови всіх абонентів американських компаній стільникового зв’язку.
Реформування Наглядового суду зовнішньої розвідки (Foreign Intelligence Surveillance Court), схвалює запити АНБ на телефонне та інтернет-стеження. Президент вважає можливим залучення до роботи суду адвокатів з боку громадськості, які контролюватимуть коректність запитів.
Агентство національної безпеки працює над установою підзвітної Президентові посади для нагляду за відсутністю порушень громадянських свобод і права на приватне життя. АНБ і ЦРУ також готують інформаційний ресурс, на якому будуть публікуватися звіти про те, якими видами діяльності займаються ці управління.
Обама також пообіцяв розсекретити максимально можливий обсяг інформації про програми стеження спецслужб. Для оцінки всієї секретної системи стеження та збору даних буде створена група незалежних експертів, в яку увійдуть сторонні фахівці з повноваженнями перевіряти урядові дії по стеженню і видавати публічні звіти кожні два місяці і річний звіт.
Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж на своєму сайті заявив, що реформи Барака Обами з обмеження програм стеження є заслугою Едварда Сноудена, так як саме його дії змогли змінити існуючий стан справ.
Колишній системний адміністратор американської компанії Booz Allen Hamilton, що працює за контрактами з ЦРУ і Агентством національної безпеки США, Едвард Джозеф Сноуден став відомий світу після того, як розповів західним ЗМІ про тотальний контроль американських спецслужб за Інтернетом та мобільними переговорами. У США йому пред’явлені звинувачення в шпигунстві і крадіжці державної власності, за які йому загрожує до 30 років в’язниці.
16 липня Сноуден офіційно попросив тимчасового притулку в Росії, звернувшись з цією метою у ФМС РФ. Він обгрунтував прохання тим, що побоюється тортур і страти на батьківщині.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас